Spotkanie z fryzjerem w Przedszkolu we Wrzosowej

Wpis dodał(a) MAGDA MOSCINSKA-CIEJPA

Spotkanie z Fryzjerem – tatą Huberta w Przedszkolu we Wrzosowej. W miesiącu marcu nasze przedszkole odwiedził tata Huberta który jest fryzjerem w celu przybliżenia wykonywanego przez siebie zawodu. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „A ja rosnę, kim będę gdy dorosnę- poznajemy zawody naszych rodziców ”.

Pan Grzegorz przyniósł do przedszkola całą torbę ciekawych rzeczy, których używa podczas swojej pracy. Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały, gdy tata Huberta wyjmował „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy. Na wystawce fryzjerskiej pojawiły się suszarka, lokówka, prostownica, maszynka do strzyżenia, pędzel do omiatania włosów, grzebienie, szczotki, lakier i pianka do włosów, wałki, kolorowe treski oraz głowa z peruką na której mogliśmy zaobserwować jak się robi fryzury. Każdej rzeczy można było dotknąć, dzieci oglądały również czasopisma fryzjerskie, przymierzały peruki. Dzieci zadawały pytania, m.in. jak długo rosną włosy?, jak się farbuje włosy?,czy panom też się farbuje włosy ? Na wszystkie pytania Pan Grzegorz udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Dzieci bardzo chętnie słuchały i dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały naszemu gościowi gorącymi brawami oraz własnoręcznie przygotowanymi laurkami. To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjera.

Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami

Podczas realizacji projektu przedszkolaki zaprosiły rodziców do przedszkola i spędziły wspólnie z nimi czas.

od MAGDA MOSCINSKA-CIEJPA

do MAGDA MOSCINSKA-CIEJPA