Niepubliczne Przedszkole "Kolorowy Świat" w Bielawkach podróżuje...

Wpis dodał(a) Anita Stanisławska

Słoneczny piątek, 15 czerwca br., dzieci, rodzice i wychowawczyni z grupy Straszaków spędzili na wycieczce do Płocka. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Zoo, rejs statkiem do Wiśle i posiłek w McDonald’s. Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym, m.in. lwów, lampartów, słoni, tapirów, wielu egzotycznych płazów, gadów i ptaków. Wielkie wrażenie zrobiło, zarówno na dzieciach, jak i dorosłych piękne i kolorowe akwarium, które w płockim zoo istnieje od niedawna. Nasze przedszkolaki mogły także zobaczyć z bliska i pogłaskać małe kózki i owieczki oraz pograć się przyrodnicze gry dydaktyczne. Fantastyczną rozrywką dla każdego okazał się rejs po Wiśle statkiem pasażerskim „Marianna”. Podczas rejsu wszyscy podziwiali malownicze widoki i zabytki Płocka, rozciągnięte na obu brzegach rzeki. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem zwiedzały dwupokładowy statek, poznawały jego pomieszczenia, ale najbardziej ucieszyła je możliwość odegrania roli kapitana i potrzymania przez chwilę sterów statku. Zadowoleni i trochę zmęczeni wieloma wrażeniami, mali i duzi zrelaksowali się w McDonald’s, jedząc i pijąc „co kto lubi”. Nasz wspólny wyjazd do Płocka był dla dzieci ciekawą zabawą i nauką, dla rodziców okazją do fajnego spędzenia czasu z dziećmi, dla mnie, jako nauczycielki formą podsumowania kończącego się roku szkolnego. Dlatego cieszę się, że mogliśmy wspólnie w niej uczestniczyć.

Poszukiwacze Przygód - W krainie podróży

od Anita Stanisławska