Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Skrzaty w krainie zabaw z rodzicami


Wpis dodał(a) Elżbieta Kwiecińska
rok temu, wyświetleń 489


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Corocznie staram się, aby oprócz tradycyjnych form wzbogacać współpracę z rodzicami o nowe propozycje.  Zależy mi na tym, aby rodzice mieli okazje do współdziałania z dziećmi. Służą temu zajęcia otwarte, które organizuję kilka razy w roku. Rodzice maja okazje zobaczyć, jak dużo potrafią już ich pociechy.

Są tez rodzinne spotkania z książką, Co tydzień w określony dzień, jeden z członków rodziny przychodzi  z wybraną przez dziecko książeczką i czyta maluchom. Rodzice prezentują tez swoje talenty np. gra na gitarze, zabawy ruchowe, taneczne. Są to fajne popołudnia dla dzieci. To maluchy namawiają mamy, argumentując, ze jeszcze nie były w odwiedzinach u Skrzatów .

Rodzice aktywnie uczestniczą w uroczystościach, festynach. Ostatnie już, letnie spotkanie połączyłam ze Świętem Rodziców. Odbyło się ono w czerwcu

i było podsumowaniem rocznej współpracy. Miało charakter pikniku rodzinnego. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, potem była zabawa na łonie natury i rozmowy, wspomnienia. To było urocze popołudnie.

Warto zachęcać rodziców do aktywnego współuczestnictwa w planowaniu i realizacji zadań przedszkola. Przynosi to korzyść  dzieciom , rodzicom i nauczycielowi

 

 

Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami

Podczas realizacji projektu przedszkolaki zaprosiły rodziców do przedszkola i spędziły wspólnie z nimi czas.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Elżbieta KwiecińskaWyślij wiadomość
do Elżbieta Kwiecińska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Elżbieta Kwiecińska