#18FORUM - Bliżej Przedszkola - Zapisz się

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt i warsztaty "Jesień smakuje dynią" w Przedszkolu nr 20 w Krakowie


Wpis dodał(a) Agnieszka Lisowska
ponad 8 lat temu, wyświetleń 2158


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W październiku, wraz z moimi 4-latkami z Samorządowego Przedszkola nr 20 w Krakowie, realizowaliśmy projekt „Jesień smakuje dynią”. Podczas realizacji tematu, dzieci stworzyły siatkę wiedzy oraz pytań, opisywały wygląd zewnętrzny dyń różnych odmian, porównywały ich rozmiary, wagę, kolory i kształty, dowiadywały się gdzie rośnie dynia i jakie są etapy jej wzrostu, a także sprawdzały jak dynia wygląda w środku. Przedszkolaki poznawały dynię wielozmysłowo, oglądając, dotykając, wąchając i smakując. Szukały dyń
na półkach sklepu warzywnego i kupiły dynię do kącika przyrody. Kształtowały umiejętności matematyczne, ustawiały dynie w kolejności rosnącej i malejącej, klasyfikowały i przeliczały, łączyły w pary identyczne sylwety dyń. Przedszkolaki przeprowadziły też eksperymenty "Dyniowy wulkan" i "Rośnij dynio" pokazujące reakcję łączenia zasady z kwasem, stworzyły też ciekawą pracę plastyczną. Podsumowaniem projektu były rodzinne warsztaty "Jesień smakuje dynią", na warsztaty przybyło bardzo dużo osób, więc większa część spotkania odbyła się na sali gimnastycznej. Uczestnicy spotkania bawili się podczas pląsów, tańców, zabaw ruchowych (m.in. z „Wiatrakiem matematycznym”) i konkurencji drużyn (np. slalom z dynią), wykonali piękne bibułowe dynie, a także próbowali upieczonych wspólnie dyniowych muffinek.

Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami

Podczas realizacji projektu przedszkolaki zaprosiły rodziców do przedszkola i spędziły wspólnie z nimi czas.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka Lisowska



Wyślij wiadomość
do Agnieszka Lisowska

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Lisowska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera