Książka (dla)przedszkolaka w Albigowej

Wpis dodał(a) Jadwiga Danielewicz

W Oddziałach przedszkolnych w Albigowej przez cały rok szkolny realizowany był projekt „Książka (dla)przedszkolaka”.

W dniu 16.03.2018 r. nasze oddziały uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – panią Joanną Krzyżanek. Pani Joanna mówiła o swoich bajkach, opowiadaniach, wierszach oraz ich bohaterach. Przedszkolaki miały okazję poznać bardzo ciekawe postaci między innymi Cecylkę Knedelek i niesforną Gąskę Walerkę. Autorka zaprezentowała dzieciom także bardzo ciekawą serię książek pachnących truskawkami, czekoladą czy cytrynami. Po prezentacji odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których pisarka pokazała jak wykonać piękne, kolorowe babeczki z materiału, które z pewnością będą przypominać dzieciom o tym miłym i wartościowym spotkaniu.

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak zbudowana jest książka, rozwiązywały zagadki związane z bohaterami bajek, łączyły atrybuty i bohaterów do poszczególnych bajek oraz wykonały pracę plastyczną pt. „Moja ulubiona książka”.

W ramach tego projektu przedszkolaki zorganizowały Przedszkolny Punkt Wymiany Książek, w którym wymieniały się swoimi ulubionymi książkami i bajkami.

W maju nasze oddziały odwiedziły Bibliotekę Publiczną, w której dowiedziały się o historii miejscowej biblioteki oraz obejrzały jej księgozbiór.

Każdego dnia przedszkolaki miały okazję wysłuchać bajek, wierszy czy opowiadań czytanych przez nauczycielki. Mamy nadzieję, że poprzez podjęte działania książka stanie się nowym przyjacielem każdego dziecka.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Jadwiga Danielewicz

do Jadwiga Danielewicz