Patriotyczna Jedenastka

Wpis dodał(a) Beata Masina

W Publicznym Przedszkolu nr 11 dzieci miały szansę dokładnie zapoznać się z historią naszej Ojczyzny. Rozmawialiśmy z wychowankami o szczególnie historycznym roku jakim jest rok 2018, w którym to przypada stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ogłosiliśmy "Czwartkowe poranki narodowe", podczas których zaproszeni do przedszkola goście, czytali naszym dzieciom kolejne etapy historii Polski. Zaprosliliśmy do przedszkola Prezydenta Miasta Zduńska Wola, I i II Zastępcę Prezydenta Miasta, Dyrektora Biura Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zduńska Wola oraz Starostę Powiatu Zduńskowolskiego. Wraz z uczniami klasy I szkoły Podstawowej nr 4 w Zduńskiej Woli wykonywaliśmy biało-czerwone flagi, którymi ozdobiliśmy przedszkolne okna, natomiast z uczennicali Liceum Sztuk Plastycznych wykonaliśmy przepiękne godło Polski, które teraz znajduje się na honorowym miejscu sali gimnastycznej w naszym przedszkolu. Poznaliśmy hymn Polski i umiemy go zaśpiewać. Oprócz poznawania historii Polski, uczyliśmy się też o wielkich i wybitnych Polakach. Znamy także historię naszego miasta, odwiedziliśmy Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Skansen Lokomotyw w Karsznicach oraz Muzeum - Dom Urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dla Polski i o Polsce przeprowadziliśmy też w przedszkolu konkurs, by zachwycać się pięknem naszego kraju i regionu. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Poszukiwacze Przygód - W kraju orła białego

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki pielęgnowały wartości patriotyczne.

od Beata Masina

do Beata Masina