W PRZEDSZKOLU NR 48 W POZNANIU POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM

Wpis dodał(a) Dorota Niemier

Tegoroczna zima w Poznaniu nie była wprawdzie ostra i śnieżna, ale dzieci z Przedszkola nr 48 nie zapomniały o swoich skrzydlatych przyjaciołach, którzy potrzebowali pomocy. Najpierw dzieci dowiedziały się, kiedy i czym należy karmić ptaki, żeby nie wyrządzić im krzywdy. Wykonywały też prace plastyczne, ukazujące jak należy dbać o ptaki.

W przedszkolu przygotowaliśmy konkurs konstrukcyjny dla dzieci i rodziców „Karmnik dla ptaków”, który przerósł nasze oczekiwania. Tylu przepięknych karmników nie spodziewaliśmy się wcale, ale wszystkie znalazły miejsce w przedszkolnym ogrodzie i przez całą zimę dzieci regularnie dokarmiały ptaki przynoszonymi ziarenkami i słoninką. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Karmniki to nie jedyna akcja zorganizowana w naszym przedszkolu. Pamiętaliśmy nie tylko o ptakach, ale również o ludziach potrzebujących pomocy.

W listopadzie i grudniu zorganizowane zostały dwie akcje charytatywne:

-  „Szlachetna Paczka”, w której pomagaliśmy wybranej 4-osobowej rodzinie, zbierając odzież, produkty żywnościowe, zabawki oraz fundusze na zakup lodówki,

- „Opatrunek na ratunek”, podczas której zbieraliśmy opatrunki, rękawiczki, strzykawki i igły jednorazowe dla wolontariuszy i misjonarzy pomagającym dzieciom w Afryce.

Nasze dzieci już od najmłodszych lat uczą się, że należy pomagać wszystkim potrzebującym, ludziom i zwierzętom, że należy się dzielić tym, co mamy, a czego inni potrzebują, żeby przeżyć.

Poszukiwacze Przygód - W krainie dobrych uczynków

od Dorota Niemier