Kochamy Czworonogi

Wpis dodał(a) Dorota Oryńczak

Choć jesteśmy mali, jesteśmy wrażliwi na los zwierząt, dlatego,  przyłączyliśmy się do szkolnej akcji, która wspomogła zwierzęta ze schroniska w Pudwągach (województwo warmińsko – mazurskie). Dzieci bardzo zaangażowały się w akcję i z pomocą rodziców znosiły do klasy kołdry, koce, zabawki oraz karmę. Były bardzo dumne, że mogą wesprzeć i pomóc czworonogom. Naszą grupę odwiedziła pani Ewa Kuźnicka z Kętrzyna wraz ze swoim psem rasy Wyżeł Wajmarski, która pracuje jako dogoterapeuta. Pani terapeutka omówiła zasady zachowania się w trakcie zajęć z psem. Przeprowadziła z dziećmi pogadankę o roli psów w służbach ratowniczych oraz jaką rolę spełniają zwierzęta w życiu osób niepełnosprawnych. Dzieci w trakcie zajęć nauczyły się również w jaki sposób należy prawidłowo karmić psa i czego unikać w kontakcie z psem. Przypomniała także dzieciom, aby po zabawach ze zwierzętami nie zapominać o własnej higienie. Dzięki zajęciom  dogoterapii i akcjom dzieci już od najmłodszych lat uczą się budowania pozytywnych relacji w kontaktach ze zwierzętami.

Wychowawca Dorota Oryńczak

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Dorota Oryńczak

do Dorota Oryńczak