Skrzaty w Krainie przyrody

Wpis dodał(a) Elżbieta Kwiecińska

Po krainie przyrody wędrujemy w tym roku już bardzo długo. Sprzyja temu pogoda, ale tez wrodzona ciekawość moich Skrzacików. Poznawanie przyrody najczęściej odbywa się podczas bezpośrednich obserwacji na spacerach, wycieczkach, w kąciku przyrody. Rozpoczęliśmy od szukania zwiastunów wiosny już w marcu i cały czas zdobywamy nowe doświadczenia. Podziwiamy bogactwo wiosennych kolorów, uczymy się rozpoznawać, kwiaty, drzewa, zioła. Słuchamy śpiewu ptaków, obserwujemy owady.

Do realizacji tematu wykorzystałam również bogactwo pomocy dydaktycznych dołączonych do tematyki „Co wiosną piszczy w trawie”. Propozycje aktywności dotyczyły starszych przedszkolaków, ale z powodzeniem  moim maluchom też pomogły w poznawaniu przyrody.

Były prace plastyczne, zabawy ruchowe, ćwiczenia językowe i zabawy matematyczne. Wiersz „Wyprawa pewnej biedronki” posłużył nam do inscenizacji, którą zaprezentowaliśmy innym przedszkolakom w ramach akcji „Maj z teatrem”.

Rodzice też chętnie włączyli się do zielonych zabaw z dziećmi.

Poszukiwacze Przygód - W krainie przyrody

od Elżbieta Kwiecińska