WSZYSTKIE KOLORY MUZYKI

Dołączone pliki:

33. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI PIĘKNEJ COLOR ART

„WSZYSTKIE KOLORY MUZYKI”

Festiwal Color Art jest imprezą cykliczną trwającą od 1990 roku, jest kontynuacją Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Jego celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form dziecięcej twórczości plastycznej. Staramy się, aby zagadnienia będące co roku tematem konkursu otwierały przestrzeń do rozmów i działań na rzecz poszanowania godności, odmienności i równouprawnienia. Temat tegorocznej edycji Festiwalu bardzo mocno wpisuje się w misję Ambasadora Dobrej Woli UNESCO – Herbie Hancocka, podkreślającego humanistyczne wartości jazzu jako ważnego środka dialogu między ludźmi, sprzyjającego poszanowaniu praw człowieka i eliminowaniu dyskryminacji społecznych.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat. Przyjmujemy zgłoszenia od osób indywidualnych, placówek edukacyjnych i instytucji kultury. Laureaci konkursu są zapraszani do udziału w kilkudniowych nadmorskich warsztatach prowadzonych przez artystów.

Opowiedzcie nam o muzyce, której słuchacie. Tej z sal koncertowych i tanecznych, słuchanej na stadionie, w klubie, we własnym pokoju lub w drodze do szkoły. Powiedzcie o kolorach, które widzicie, gdy słuchając zamykacie oczy. O swoich wrażeniach i doświadczeniach z nią. Niech w waszych pracach znajdą odbicie światła scenicznych reflektorów, barwy i szelest wirujących sukien, rytmy wybijane na perkusji lub splątane dźwięki saksofonu. Inspiracji do swoich prac szukajcie zarówno w muzyce, jak i w ciszy.

Konkurs plastyczny i Festiwal

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6 - 17 lat.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej na zadany temat:

WSZYSTKIE KOLORY MUZYKI.

Prace na konkurs zgłaszać można w kategoriach:

MALARSTWO I GRAFIKA – „Wszystkie kolory muzyki”

PLAKAT (cyfrowy i analogowy) – „Kolory jazzu”

Termin nadsyłania prac: 17 lutego 2024 r.

Jak co roku nagrodą w konkursie jest udział w nadmorskich warsztatach artystycznych, na które zapraszani są Laureaci wraz z opiekunami. Laureaci i osoby wyróżnione w konkursie otrzymują również nagrody rzeczowe i katalog wystawy.

Na konkurs rokrocznie wpływa kilka tysięcy prac młodych twórców z całego świata.

W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 2500 dzieci z 24 krajów.

Wyjątkową cechą naszego wydarzenia jest to, że nagrodą dla 21 laureatów i opiekunów jest zaproszenie do udziału w kilkudniowych nadmorskich warsztatach artystycznych w Międzywodziu, które prowadzone są przez artystów plastyków.

W 2023 roku (finał festiwalu odbywa się w maju) gościliśmy dzieci i młodzież z Polski, Litwy, Słowacji      i Ukrainy. Jak co roku, na nadmorskiej plaży w Międzywodziu odbyły się warsztaty artystyczne. Uczestnicy pod okiem artystów tworzyli ogromny kartonowy PAŁAC. Podczas warsztatów towarzyszących festiwalowi rozmawialiśmy też o sprawiedliwości, równości i globalnych współzależnościach. W międzynarodowych ekipach tworzyliśmy filmy metodą animacji poklatkowej, puszczaliśmy w niebo latawce z przesłaniami pokoju dla świata i wszyscy graliśmy w piłkę się na plaży.

KOLORY JAZZU – plakat

W 2024 roku temat konkursu postanowiliśmy oprzeć o muzykę, ze szczególnym ukłonem w kierunku jazzu jako muzyki wolności.

Prace ocenialiśmy dotąd w kategoriach: MALARSTWO I GRAFIKA. W tym roku formułę konkursu poszerzyliśmy o PLAKAT stanowiący z jazzem wyjątkowy duet. Chcielibyśmy, aby dla młodych twórców inspiracją byli przedstawiciele Polskiej Szkoły Plakatu i przebogaty dorobek artystyczny między innymi: Jana Lenicy, Waldemara Świerzego, Rafał Olbińskiego, Jana Sawki, Henryka Tomaszewskiego czy Rosława Szaybo.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Festiwalu oraz kanału YouTube.

Media społecznościowe festiwalu:

Facebook: https://www.facebook.com/international.festival.of.fine.arts

Instagram: https://www.instagram.com/art.competition.for.children

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/@colorartfestival

Termin: 2024-02-17
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci
Uwagi: Bardzo proszę o zamieszczenie informacji o konkursie. mój email: prps.gdk@wp.pl

Goleniowski Dom Kultury
Słowackiego 1