Wojewódzki konkurs plastyczny "Pan Jeżyk też chce być zdrowy"

Konkurs dodał(a) Aneta Osówniak
9 miesięcy temu, wyświetleń 701

Miejskie Przedszkole nr 2 w Zgierzu serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

"Pan Jeżyk też chce być zdrowy"

pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zgierza.

Regulamin konkursu:

Cele konkursu:

• propagowanie zdrowego stylu życia, szczególnie aktywności fizycznej
  • zainteresowanie dzieci różnorodnymi technikami artystycznymi,
  • rozwijanie wśród dzieci wiedzy o środowisku lokalnym,
  • poznawanie tekstu z tradycyjnej literatury dziecięcej nawiązującej do bliskiego dziecku środowiska lokalnego,
  • podjęcie współpracy z innymi przedszkolami w celu promocji zdrowych nawyków.

Przedmiot konkursu:

• Głównym zadaniem konkursowym będzie wykonanie pracy plastycznej formatu A4.
  • Przed wykonaniem pracy należy zapoznać dzieci z utworem W. Chotomskiej „Przygody Jeża spod miasta Zgierza” (załącznik 1). Następnie należy wykonać pracę plastyczną, która może powstać w oparciu o dowolną techniką, z wyjątkiem użycia materiałów sypkich (typu, kasza, piasek). Na pracy powinien być umieszczony jeż – symbol miasta Zgierza oraz pomysły na aktywności – działania, które pozwolą Mu cieszyć się dobrym zdrowiem.
  • Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym.
  • Każda praca powinna zawierać tytuł pracy, nazwę przedszkola oraz imię i nazwisko wykonawcy (kartka przyczepiona do pracy konkursowej) oraz osobno dołączony, wypełniony załącznik 2.
  • Z każdej placówki mogą być dostarczone max. 3 prace.

Termin konkursu:

Dostarczanie prac: 02.11 – 20.11.2023 – Miejskie Przedszkole nr 2 im. Wandy Chotomskiej
w Zgierzu. Prace konkursowe można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres korespondencyjny:

Miejskie Przedszkole nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Zgierzu

ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 6
95-100 Zgierz

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dostarczone prace będą oceniane przez powołaną Komisję Konkursową. Jury wyłoni 1,2,3 miejsce oraz przyzna wyróżnienia. O wyłonieniu laureatów zadecyduje:

• realizacja tematu konkursu,
  • oryginalność, kreatywność wykonania prac,
  • stopień samodzielności wykonania pracy.

Wyniki konkursu opublikowane będą 24.11.2023r. na stronie https://mp2zgierz.wikom.pl/strona/wydarzenia, dodatkowo laureaci zostaną poinformowani drogą e-mailową. W dniu 29.11 o godz. 10:00. odbędzie się uroczyste wręczenie nagród          i dyplomów dla dzieci oraz podziękowań dla nauczycieli, podczas którego dzieci Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Zgierzu zaprezentują występ artystyczny propagujący zdrowy styl życia. Laureaci 3 pierwszych miejsc oraz wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe, zaś każdy uczestnik otrzyma dyplom. Nagrodzone prace będą wykorzystywane w celach promocyjnych przez organizatora.

Organizatorzy:

Nauczyciele Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Zgierzu,

koordynator: Maria Pierzyńska,

telefon kontaktowy: 42 716 52 61

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

Termin: 2023-11-20
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny