Konkurs plastyczno-językowy "DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA OCZAMI DZIECKA"

Konkurs dodał(a) Agnieszka Cholewa
rok temu, wyświetleń 827

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastyczno-językowego

„DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA OCZAMI DZIECKA”

ORGANIZATOR:

Przedszkole Publiczne „Chatka Małolatka” w Krakowie

Nauczyciel: Agnieszka Cholewa

CELEM KONKURSU JEST:

- zachęcenie do aktywności dzieci w procesie zdobywania wiedzy;

- stwarzanie warunków i sytuacji pobudzających dzieci do aktywności, kierowanie ich działalnością poznawczą podczas zdobywania wiedzy oraz czuwanie nad jej wykorzystaniem;

- kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne;

- rozwijanie twórczej aktywności dzieci;

- kształtowanie u dziecka pozytywnego nastawienia do nauki języka obcego;

- poszerzenie znajomości języka angielskiego;

- poszerzenie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowania kulturą, obyczajami i obchodzonymi świętami krajów anglojęzycznych;

- popularyzowanie wiedzy na temat Świętego Patryka, Irlandii, mitologii irlandzkiej i związanego z tym słownictwa (Leperchaun, rainbow, pot of gold, golden coin, harf, shamrock itp.);

- zachęcenie uczestników do aktywności artystycznej;

- promocja placówki, do której uczęszcza dziecko.

TEMAT KONKURSU:

Organizatorzy konkursu oczekują na prace plastyczne wykonane dowolną techniką samodzielnie przez dzieci 3-4 i  5-6-letnie, których tematem będą symbole, atrybuty związane ze Świętym Patrykiem lub Leprechaun’em.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Konkurs skierowany jest do dzieci 3-6-letnich

2. Na konkurs każda placówka może przesłać 1-2 prac plastycznych.

3. Prace mogą być wykonane dowolną płaską techniką plastyczną, bez sypkich elementów.

4. Prace powinny być wykonane w formacie A4.

5. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem na organizatora prawa własności złożonych egzemplarzy prac.

6. Prace niespełniające regulaminowych zasad uczestnictwa nie będą brane pod uwagę przez Komisję konkursową.

7. Prace będą oceniane przez Jury, którego werdykt jest ostateczny.

8. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: zgodność z tematyką, pomysłowość, technika, estetyka pracy, oryginalność, samodzielność, wartość merytoryczna.

9. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie zgód rodziców (opiekunów prawnych)

ZGŁOSZENIA:

1. Prace konkursowe  należy przesłać do dnia 13.03.2023 r. na adres:

Przedszkole Publiczne Chatka Małolatka

ul. Chmieleniec 35/14,15

dopisek: Konkurs

2. Do wysłanej pracy należy dołączyć:

1. metryczkę
  • imię i nazwisko autora,
  • wiek dziecka,
  • imię i nazwisko opiekuna,
  • email,
  • adres przedszkola.

2. zgodę rodzica na udział w konkursie (zał. 1)

KOMISJA KONKURSOWA:

1. Prace spełniające kryteria niniejszego Regulaminu zostaną wybrane i ocenione przez Jury powołane przez Organizatora.

2. Komisja konkursowa wyłoni zwycięzców konkursu.

3.  Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

• 3-4-latki
  • 5-6-latki

4. Kryteria oceny ustalone zostają w następujący sposób:

a) zgodność z tematyką,

b) pomysłowość,

c) technika,

d) estetyka pracy,

e) oryginalność,

f) samodzielność,

g) wartość merytoryczna.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

1. Ogłoszenie wyników odbędzie się 17.03.2023 r.

2. Laureaci zostaną poinformowani mailowo, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Przedszkola na Facebook’u.

3. Organizator planuje przyznać nagrody oraz dyplomy za zajęcie I miejsca, II miejsca, III miejsca.

4. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom, a nauczyciel podziękowanie w formie elektronicznej.

Załącznik 1:

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ..................................................................... (imię i nazwisko dziecka) w konkursie plastycznym „Dzień świętego Patryka oczami dziecka” organizowanym przez Przedszkole Publiczne Chatka Małolatka w Krakowie.

Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem konkursu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych moich i mojego dziecka w celu wzięcia udziału w konkursie. Jestem świadomy, że zgoda jest dobrowolna i że mogę ją wycofać w dowolnym czasie, co będzie skutkowało niemożliwością przystąpienia mojego dziecka do udziału w konkursie.

Wyrażam zgodę na publikację pracy mojego dziecka wraz z oznaczeniem jego imienia i nazwiska oraz nazwy przedszkola.

.............................................................................................

podpis rodzica/ opiekuna prawnego

Termin: 2023-03-13