Konkurs literacko - plastyczny "Leśne opowieści"

Konkurs dodał(a) Iwona Dudzieniec
rok temu, wyświetleń 1092

PrzedszkolePubliczne nr 19

z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu

zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literacko- plastycznym, pt.:

„Leśne opowieści”

pod honorowym patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu i PTTK Radom

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie wrażliwości dzieci na piękno otaczającego świata.

2. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.

3. Zachęcenie rodziców i dzieci do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej i plastycznej.

4. Rozwijanie wyobraźni młodych autorów, a także popularyzacja ich twórczości.

5. Propagowanie czytelnictwa.

Regulamin konkursu:

• Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 5 – 6 lat oraz ich rodziców (nauczycieli).
  • Warunkiem udziału w konkursie jest:
  1. spisanie przez rodzica/ nauczyciela wymyślonego przez dziecko opowiadania, którego głównym tematem będą przygody leśnych zwierząt,
  2. wykonanie ilustracji do opowiadania.
  • Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami własnymi, wcześniej niepublikowanymi
    i nienagrodzonymi w konkursach literackich.
  • Opowiadanie, zgłoszone do konkursu nie może przekraczać objętości 1 strony w formacie A4 (Times New Roman, 12 pkt, interlinia 1,5).
  • Technika wykonania ilustracji: dowolna (z wykluczeniem materiałów sypkich).
  • Format pracy A4.

Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli z całej Polski. Każde przedszkole może zgłosić maksymalnie 3 prace.

Zgłoszone do konkursu prace należy opatrzeć metryczką (załącznik nr 1), zgodą rodziców lub opiekunów prawnych (załącznik nr 2) oraz nauczyciela (załącznik nr 3).

Metryczka powinna zawierać:

• imię i nazwisko dziecka,
  • wiek dziecka,
  • dokładny adres i numer telefonu placówki,
  • imię i nazwisko nauczyciela,
  • adres e – mail nauczyciela.

Organizator nie zwraca nadesłanych prac i zastrzega sobie prawo do prezentowania prac w swojej placówce.

Termin i miejsce składania prac: Prace literackie wraz z ilustracją należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 19 listopada 2022 r. na adres:

Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu

ul. Batalionów Chłopskich 18

26-600 Radom

z dopiskiem: konkurs „Leśne opowieści”

Kryteria oceny:
1. Zgodność z tematem konkursu.
2. Inwencja i pomysłowość podejścia do tematu.
3. Samodzielność  dziecka.
4. Interpretacja plastyczna tematu.
5. Wrażenia estetyczne.

Nagrody: Komisja konkursowa wyłoni po 3 prace w każdej kategorii wiekowej, które zostaną nagrodzone. Jury zastrzega sobie prawo do wyłonienia wyróżnień. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy. Pozostałe dzieci otrzymają dyplomy uczestnictwa, a nauczyciele podziękowania (za pomocą poczty e – mail).

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wystawa prac nastąpi dnia 30.11.2022r.Wyniki zostaną ogłoszone na stronach internetowych: www.pp19.radom.pl, www.blizejprzedszkola.pl.

Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na akceptację warunków regulaminu.

Prace nie spełniające wymogów regulaminu nie wezmą udziału w konkursie.

Decyzja powołanego jury nie podlega odwołaniu.

Organizatorzy konkursu:

Dudzieniec Iwona