Międzynarodowy konkurs fotograficzny

Konkurs dodał(a) Joanna Schuchmielska
rok temu, wyświetleń 1418

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i dzieci z polskich i zagranicznych przedszkoli do konkursu fotograficznego pt.

"Europa w jesiennym obiektywie"

Regulamin konkursu:

1. Organizator: Przedszkole nr 50 w Rybniku

2. Konkurs kierowany jest do polskich i zagranicznych przedszkoli.

3. Celem konkursu jest:

• poznanie piękna otaczającej przyrody jesienią,
  • popularyzowanie piękna jesieni w Europie,
  • rozwijanie zainteresowań fotografowaniem jako jednej z form spędzania czasu wolnego rodzica z dzieckiem,
  • wyrabianie wrażliwości na piękno przyrody,
  • dostrzeganie uroczych zakątków przyrody jesienią w swoim regionie.

4. Zadanie uczestników konkursu to wykonanie 1 zdjęcia nawiązującego do pięknej, złotej europejskiej jesienni. Obiektem fotografii nie są dzieci.

5. Terminarz konkursu:

– nadsyłanie prac – od 03.10.2022 r. do 18.11.2022 r.

– obrady Jury – 28.11.2022 r. - 30.11.2022 r.

– ogłoszenie wyników na stronie internetowej przedszkola www.p50.miastorybnik.pl

oraz Facebooku - 02.12.2022 r.

– prezentacja nadesłanych zdjęć: wystawa fotograficzna na korytarzu przedszkolnym - 26.11.2022 r. – 09.12.2022 r.

6. Zdjęcia należy przesłać w wersji elektronicznej w formacie „jpg” do 18 listopada 2022 r. na adres e-mail:

konkurs.fotograficzny@interia.com

w tytule wpisując "Konkurs fotograficzny"

7. Przedszkole biorące udział w konkursie przesyła na podany adres mailowy maksymalnie 3 fotografie.

8. W treści wiadomości prosimy o wypisanie metryczki (imię i nazwisko oraz wiek dziecka,

adres przedszkola, e-mail oraz telefon kontaktowy do przedszkola, a także imię i nazwisko nauczyciela).

9. Prace konkursowe będą ocenione przez specjalnie powołane w tym celu jury w dwóch kategoriach wiekowych 3,4-latki i 5,6-latki

10. W konkursie przewiduje się nagrody rzeczowe dla pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej, które zostaną wysłane pocztą na wskazany na metryczce adres przedszkola oraz dyplomy za udział dla wszystkich uczestników i podziękowania dla nauczycieli przesłane w wersji elektronicznej na podany adres e-mail.

11. Kryteria oceny prac

Nadesłane zdjęcia będą oceniane przez powołane przez Organizatora Jury konkursowe

wg następujących kryteriów oceny:

- praca zgodna z tematem konkursu,

- walory artystyczne i estetyka fotografii,

- nowatorski pomysł ujęcia tematu,

- ogólny wyraz artystyczny.

Decyzja Jury o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia jest ostateczna i nie przysługuje od niej prawo odwołania.

12. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie i publikację danych osobowych dzieci i nauczycieli do celów zorganizowania wystawy i fotorelacji na stronie internetowej oraz Facebooku przedszkola.

13. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać u koordynatorów konkursu:

Justyna Juranek - 511329912

Agnieszka Szymik - Kajzerek