Konkurs literacko-plastyczny

Konkurs dodał(a) Monika Kolankiewicz

KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY NA KSIĄŻECZKĘ PT.:

„MIŚ USZATEK CI POWIE, JAK NALEŻY DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO I O ZDROWIE”

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 73 IM. MISIA USZATKA w Katowicach
zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie na bajkę dotyczącą zdrowia i bezpieczeństwa pt.: „Miś Uszatek ci podpowie, jak należy dbać o bezpieczeństwo i o zdrowie”

CELE KONKURSU:

• wprowadzenie dzieci i ich nauczycieli w świat wartości estetycznych oraz rozwijanie i kształtowanie wartości twórczych, wyobraźni plastycznej i zainteresowań czytelniczych;
  • zachęcanie dzieci do zdrowego i bezpiecznego stylu życia;
  • kształtowanie nawyku dbania o bezpieczeństwo i o swoje zdrowie;
  • prezentacja wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa i zdrowia.

REGULAMIN:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 5 i 6 – letnich i ich nauczycieli.

2. Nauczyciel wraz z dziećmi tworzą książeczkę treścią adekwatną do tytułu konkursu. Wspólnie opracowują jej treść, dziecko samodzielnie tworzy ilustracje, natomiast nauczyciel pomaga zrobić zapis słowny.

3. Każda książeczka musi posiadać metryczkę, a w niej zawarty: tytuł książki, imiona i nazwiska autorów, dokładny adres przedszkola, adres e-mail.

4. Format, technika wykonania oraz ilość stron- dowolna.

5. Z każdego przedszkola można nadesłać 1 pracę.

6. Czas trwania konkursu od 5.01.2022 r. do 25.01.2022 r.

7.Książeczki prosimy przesyłać na adres:

Miejskie Przedszkole nr 73 im. Misia Uszatka

ul. Słoneczna 77a,

z dopiskiem KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY.

8. Prace oceniane będą przez specjalnie powołane jury. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora.

9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie internetowej przedszkola (mp73.edupage.org) w dniu 28.01.2022 r., natomiast laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

10. Nagrody zostaną przesłane pocztą.

11. Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.

12. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy skontaktować się z koordynatorkami konkursu (Aleksandra Felis-Gajtkowska, Katarzyna Podstawska, Monika Kolankiewicz)

tel.: 32 206 20 32, e-mail: mp73@o2.pl).

13. Liczba uczestników nieograniczona.

14. Nagrody:
- dyplomy i niespodzianki dla zwycięzców za zdobycie I, II, III .

Koordynatorki:
mgr Aleksandra Felis-Gajtkowska