,,BEZPIECZNA JESIEŃ W PARKU'' - ogólnopolski konkurs plastyczny

Regulamin konkursu:

1. Organizator konkursu:

• PRZEDSZKOLE NR 17 W TARNOBRZEGU

2. Patronat honorowy konkursu:

• CENTRUM PROMOCJI OBSZARU NATURA 2000 ,,TARNOBRZESKA DOLINA WISŁY”

z siedziba przy ul. Sandomierskiej 27, 39-400 Tarnobrzeg www.natura2000.tarnobrzeg.pl

3. Cele konkursu:

• Zachęcanie do obserwacji świata przyrody w okresie jesieni.
  • Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.
  • Kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i otaczającą przyrodą.
  • Poznanie bioróżnorodności ekosystemów, bogactwa fauny i flory.
  • Rozbudzanie u najmłodszych potrzeby kontaktu z przyrodą.
  • Kształtowanie bezpiecznych i właściwych zachowań w kontakcie z naturą.
  • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.
  • Pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci, kreatywności i umożliwienie prezentacji ich uzdolnień na szerokim forum.
  • Rozwijanie umiejętności wykorzystania materiału przyrodniczego w formie wizualizacji treści.

4. Założenia organizacyjne:

• Konkurs adresowany jest do przedszkoli do grup dzieci 6-letnich.
  • Każde przedszkole  może przedstawić wyłącznie jedną pracę wykonanąindywidualnie.
  • Wszystkie prace na odwrocie powinny zostać opatrzone w metryczkę napisaną na komputerze zawierającą:
  • imię i nazwisko, wiek wykonawcy,
  • imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego została wykonana praca,
  • numer i adres przedszkola.
  • Prace mogą być wykonane dowolną techniką.
  • Format pracy- A3.
  • Do pracy musi zostać załączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona przez oboje rodziców/prawnych opiekunów.

5. Ocena:

- Komisja konkursowa powołana przez Organizatora dokona oceny  prac i wyboru najciekawszych.

- Przy ocenie pracy plastycznej będą brane pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność z tematyką konkursu,
  • samodzielność wykonania pracy,
  • estetyka wykonania pracy,
  • ciekawa forma (technika, kompozycja),
  • różnorodność wykorzystanych materiałów przyrodniczych,
  • pomysłowość i oryginalność pracy.

6. Nagrody:

• Prace będą oceniane w kategorii wiekowej: 6-latki.
  • Komisja dokona wyboru trzech prac konkursowych i przyzna nagrody główne. Autorzy tych prac otrzymają nagrody rzeczowe.
  • Komisja zastrzega sobie prawo do wyłonienia dodatkowych prac, które uzyskają wyróżnienia.
  • Wszyscy laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

7. Termin konkursu:

Prace należy przesłać do dnia: 16.11.2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

ul. E. Orzeszkowej 7

39-400 Tarnobrzeg

z dopiskiem „Bezpieczna jesień w parku”

• Wyniki prac zostaną opublikowane do dnia 30.11.2018 r. na stronie internetowej przedszkola:www.przedszkole17tarnobrzeg.pl
  • Nagrody i dyplomy zostaną przesyłane pocztą.
  • Nauczyciele zainteresowani otrzymaniem podziękowania za udział w konkursie, proszeni są o załączenie zaadresowanej koperty A-4 ze znaczkiem pocztowym oraz adresem zwrotnym.

8. Dane osobowe uczestników:

• Administratorem danych osobowych jest Przedszkole nr 17 w Tarnobrzegu.
  • Osoby, których dane dotyczą, mają prawo wglądu w swoje dane, prawo do ich poprawiania i uzupełniania oraz prawo do ich usunięcia.

9. Postanowienia końcowe:

• Zgłoszenie się do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
  • Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
  • Prace przechodzą na własność organizatora i nie będą zwracane.
  • Prace, które nie spełniają wymogów regulaminowych nie będą podlegały ocenie.
  • Osoby realizujące konkurs: Monika Bednarz, Anna Wojtyło, Edyta Bednarska.
  • Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu będą udzielane pod numerem telefonu: 15 822 68 28.

Zapraszamy serdecznie, życzymy wielu ciekawych pomysłów!

Załącznik nr1

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojej córki/mojego syna ………………………………..……………… zawartych w karcie zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Bezpieczna jesień
w parku
, w celu przeprowadzenia konkursu zorganizowanego przez Przedszkole
nr 17, ul. Orzeszkowej 7 w Tarnobrzegu przy współpracy z Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 ,,Tarnobrzeska Dolina Wisły”. Dane osobowe przetwarzane będą podczas oceny komisji konkursowej, na stronie internetowej, portalu społecznościowym w/w instytucji w celu informowania i promocji tego przedsięwzięcia.

Administratorem danych jest Przedszkole nr 17 w Tarnobrzegu, ul. Orzeszkowej 7. Więcej informacji na stronie internetowej www.przedszkole17tarnobrzeg.pl w zakładce pt. „Obowiązek informacyjny”.

……………………………………………

(podpisy rodziców / prawnych opiekunów)

Termin: 2018-11-16
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski