Dyniowe Pyszności

Konkurs dodał(a) Gabriela Ścigał

"Gumisiowe Przedszkole" w Mysłowicach zaprasza nauczycieli wraz ze swoimi grupami przedszkolnymi do udziału w konkursie

"Dyniowe Pyszności"

Organizatorem konkursu jest Gumisiowe Przedszkole w Mysłowicach, a nauczycielem koordynującym Gabriela Duś-Ścigał

Celem konkursu jest:

- rozpowszechnienie zasad zdrowego żywienia, w tym głównie potraw z dyni,

- czerpanie radości z wspólnych działań kulinarnych,

- rozwijanie umiejętności i zainteresowań kulinarnych wśród przedszkolaków.

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do mysłowickich   przedszkoli.

2. Zadaniem dzieci jest przygotowanie  pod opieką koordynatora - nauczyciela prowadzącego daną grupę, potrawy, dania lub przetworu z DYNI.

3. Konkurs zostaje ogłoszony 3 października, a  jego finał odbędzie się 25 października 2018 r. na terenie Gumisiowego Przedszkola.

4. Chętne grupy przedszkolne prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres

gabriela.dus@tlen.pl

na formularzu zgłoszeniowym, stanowiącym załącznik do regulaminu.

5. Na finał nauczyciel lub wskazana przez niego osoba (np. rodzic) z reprezentantem grupy przywozi potrawę, oraz oczekuje na werdykt JURY. /godzina spotkania zostanie podana telefonicznie/

Każda potrawa powinna być dostarczona w pojemniku hermetycznym oznaczonym metryczką:

NAZWA POTRAWY

NAZWA GRUPY PRZEDSZKOLNEJ, WIEK DZIECI

IMIĘ I NAZWISKO NAUCZYCIELA  GRUPY

NAZWA I ADRES PRZEDSZKOLA

1. Przed degustacją Jury, potrawy lub przetwory należy przełożyć na odpowiednie naczynie, każda grupa  sama dokonuje przełożenia, ułożenia i  dekoracji potrawy.

2. Po przełożeniu potrawa i metryczka zostaną oznaczone  wylosowanym na miejscu numerem.

3. Komisja konkursowa ocenia pomysłowość, oryginalność, wygląd a przede wszystkim smak potrawy.

4. Komisja próbuje potrawy nie znając  jej autorów.

5. Od werdyktu JURY nie przysługuje odwołanie.

6.  Wszystkie potrawy przechodzą na własność i pozostają do dyspozycji organizatora  konkursu.

7. Gumisiowe Przedszkole jako organizator konkursu nie bierze udziału w konkursie.

8. Podczas obrad komisji konkursowej uczestnicy mogą zobaczyć galerię prac plastycznych Gumisiowych przedszkolaków.

9. W składzie komisji konkursowej będzie wykwalifikowany kucharz niezwiązany z żadnym przedszkolem.

10.  Na uczestników czekają dyplomy, a dla zwycięzców czeka nagroda.

11. Wszyscy nauczyciele biorący udział jako opiekunowie grup otrzymają podziękowania przesłane drogą e-mailową

12. Więcej informacji można uzyskać  u koordynatora: 691-082-305 gabriela.dus@tlen.pl

Termin: 2018-1-10-
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny