Bocian w literaturze dziecięcej

Konkurs dodał(a) Katarzyna Jaworska

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym. To już II edycja Bocianowego konkursu, która tym razem przyjęła nazwę "Bocian w literaturze dziecięcej". Nasze przedszkole znajduje się na ulicy Bocianiej, dlatego bocian zajmuje w naszych sercach bardzo ważne miejsce. Chcemy uwrażliwić dzieci na piękno jednego z najbardziej polskich ptaków.

Zapraszamy też na stronę fb konkursu: https://www.facebook.com/Bocian-w-literaturze-dzieci%C4%99…/

REGULAMIN:

ORGANIZATOR:

ul. Bociania 1

ADRESACI KONKURSU:

Dzieci od 3 do 6 lat z przedszkoli z całej Polski, oddziałów przedszkolnych
przy Szkołach Podstawowych, prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych:

• 3-4 latki
  • 5-6 latki

CELE KONKURSU:

• rozwijanie i kształtowanie wrażliwości i wyobraźni artystycznej;
  • doskonalenie warsztatu plastycznego, poznanie różnorodnych form i technik plastycznych;
  • pobudzenie inwencji twórczej , wyobraźni, fantazji;
  • kształtowanie umiejętności zrozumienia utworów literackich;
  • rozwijanie i kształtowanie interpretacji literatury i przekładu jej na obraz plastyczny;
  • kształtowanie zainteresowań czytelniczych u dzieci.

TEMAT PRACY KONKURSOWEJ:

BOCIAN W LITERATURZE DZIECIĘCEJ”

WARUNKI UCZESTNICTWA:

• Wykonanie pracy plastycznej w nawiązaniu do tematu Konkursu.

• Format pracy: A4.

• Technika: grafika, malarstwo, rysunek, collage bez materiałów spożywczych (kasze, ryż, makarony) oraz bez plasteliny.

• Z jednej placówki można nadesłać 4 prace (po dwie z każdej kategorii wiekowej).

• Na konkurs przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne.

• Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych  uczestników konkursu i opiekunów, zgodnie z art.6 z dn. 29 sierpnia 1997 roku ustawy o ochronie danych osobowych (DZ.U.Z.2002 roku nr 10, poz.926 z późniejszymi zmianami, przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora oraz do publikacji w Internecie i prezentacji prac na stacjonarnej wystawie w Przedszkolu nr 3 w Bieruniu.
  • Każda praca na odwrocie powinna być zaopatrzona w metryczkę z wydrukiem komputerowym i zawierać: imię i nazwisko oraz wiek dziecka, dokładny adres  i numer telefonu placówki, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, adres e-mail placówki, nazwę i autora tekstu do którego odnosi się praca.

• Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność Organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania ich w celu promocji Konkursu
    i placówki.

• Prace należy przesyłać (lub dostarczyć osobiście) do dnia 09.05.2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

ul. Bociania 1

43-155 Bieruń

z dopiskiem „BOCIAN W LITERATURZE DZIECIĘCEJ”

• Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 16.05.2018 r. w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu przy ul. Bocianiej 1 o godz. 10.00. Laureaci zdobytych nagród i wyróżnień zostaną powiadomieni telefonicznie. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej
    Przedszkola nr 3 (www.przedszkole3bierun.szkolnastrona.pl) do 21.05.2018 r.

• Nagrody oraz dyplomy dla laureatów zostaną wysłane w przeciągu trzech tygodni od zakończenia konkursu.

• Na adresy mailowe zostaną wysłane podziękowania do wszystkich placówek, za udział w konkursie. Nauczyciele, którzy chcą otrzymać podziękowanie
    w formie papierowej prosimy o dołączenie do pracy koperty zwrotnej z naklejonym znaczkiem.

• Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na postanowienia niniejszego regulaminu.

KRYTERIA OCENY PRAC:

• Prace zostaną ocenione przez niezależną komisję powołaną przez Organizatora.
  • Kryteria oceny: samodzielność wykonania pracy, walory artystyczne, estetyka, pomysłowość, zgodność pracy z tematem Konkursu.
  • Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy dyplomy za udział. Nauczyciele otrzymają Podziękowanie za przygotowanie dziecka do konkursu. Nagrody, dyplomy oraz podziękowania zostaną przesłane pocztą.

UWAGI

Koszty przesyłki prac ponoszą ich autorzy. Organizator nie odpowiada za ewentualne uszkodzenie prac wysłanych pocztą lub za pośrednictwem firm kurierskich.

Wszystkich dodatkowych informacji udzielają Koordynatorzy Konkursu:

Kamila Łyżwińska-Grubecka, Katarzyna Jaworska tel. 32-438-17-30

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W KONKURSIE JEST WYPEŁNIENIE OŚWIADCZENIA RODZICA LUB OPIEKUNA PRAWNEGO I DOŁĄCZENIE DO WYSŁANEJ PRACY.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu danych osobowych mojego dziecka …………………………………………………… zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami). Wyrażam zgodę na wykorzystanie pracy dziecka w celach określonych w regulaminie konkursu.

CZYTELNY PODPIS

RODZICA LUB OPIEKUNA PRAWNEGO