Świat teatru- pacynka,marionetka, kukiełka

w Brzozowie

ogłasza

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno - Techniczny

„Świat teatru – pacynka, marionetka, kukiełka”

Cele konkursu:

- rozbudzanie zainteresowań teatrem i literaturą dla dzieci,

- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastyczno-technicznej oraz wrażliwości estetycznej,

- zainteresowanie techniką tworzenia lalek teatralnych:

* kukiełka – lalka osadzona na kiju,

* marionetka – lalka poruszana za pomocą sznurków,

* pacynka – lalka nakładana na rękę,

- zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego.

REGULAMIN:

1. Konkurs jest organizowany dla dzieci 5- i 6-letnich.

2. Zadaniem uczestników jest wykonanie pacynki, marionetki, lub kukiełki – postaci  z ulubionej bajki, baśni, wiersza, lub całkowicie wymyślonej.

3. Technika prac przestrzenna, wielkość od 20 – 50 cm (mierzonej bez kija).

4. Materiał wykorzystany do prac: filc, wełna, ścinki materiałów, guziki, włóczka, itp.

5. Pracę wykonuje dziecko z niewielką pomocą rodzica lub nauczyciela.

6. Ilość prac z placówki: max 3 prace.

7. Każda praca powinna zawierać metryczkę:

Imię i nazwisko dziecka, wiek

Dokładny adres placówki wraz z adresem e-mailowym

Telefon kontaktowy

Imię i nazwisko opiekuna

8. Nadesłane prace przechodzą na własność i pozostają do dyspozycji organizatora konkursu.

9. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyznaniem prawa do wykorzystania prac oraz danych personalnych w celu popularyzacji konkursu.

Biorący udział w konkursie i ich opiekunowie wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do organizacji konkursu zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. z 2016 roku, poz. 922, z późniejszymi zmianami) oraz na umieszczenie fotografii prac na stronie internetowej organizatora.

10. Autorzy najciekawszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie podziękowania przesłane drogą e - mailową.

11. Prace (odpowiednio zabezpieczone) należy przesłać do dnia 05.06.2018 roku (liczy się data stempla pocztowego), na adres:

Przedszkole Samorządowe nr 1

im. bł. s. Celestyny Faron

ul. Armii Krajowej 5

36-200 Brzozów

12. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 czerwca 2018 roku, oceny dokona jury powołane przez organizatora. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 13-43-412-54.

13. Wręczenie nagród odbędzie się 10 czerwca (miejsce i dokładna godzina zostaną podane laureatom).

13. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie przedszkola ps1.brzozow.pl

14. W konkursie nie biorą udziału dzieci z placówki, która jest organizatorem.

Zachęcamy do udziału!

Termin: 2018-06-05