"Przygoda żyrafy Bibi" - konkurs literacko - plastyczny

Konkurs dodał(a) Ewa Marczuk

Przedszkole Samorządowe nr 17 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej

zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literacko - plastycznym

„Przygoda żyrafy Bibi”

„W życiu szukam współczucia, przepływu między sobą a innymi ludźmi, opartego na wzajemnym dawaniu z serca.”

Marszall B. Rosenberg

Cele konkursu:

• rozwijanie zainteresowań czytelniczych i literackich wśród dzieci,
  • dostrzeganie emocji swoich i innych osób,
  • pobudzenie wyobraźni, twórczości i kreatywności,
  • wyrażanie emocji werbalnie i niewerbalnie,
  • rozwijanie umiejętności tworzenia prac plastycznych w oparciu o tekst.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 5 - 6letnich, w oparciu o książki „Przyjaciele żyrafy – bajki o empatii” – Joanny Berendt i Anety Ryfczyńskiej. Uprzejmie prosimy o zredagowanie własnej bajki z przesłaniem o przygodzie żyrafy Bibi i zilustrowanie jej.

2. Forma pracy: indywidualna, praca napisana na komputerze (nie dłuższa niż 1 strona A4, rozmiar czcionki 14 oraz jedna ilustracja do powyższego tekstu.

3. Technika pracy plastycznej: dowolna płaska bez materiałów sypkich.

4. Format pracy: A4.

5. Ilość prac z jednej placówki dowolna.

6. Do pracy powinna być dołączona metryczka zawierająca: imię i nazwisko dziecka, wiek, dokładny adres placówki (wraz z adresem e – mail oraz telefonem placówki), imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna.

7. Termin nadsyłania prac: do 15.04.2018 r. (decyduje data stempla pocztowego).

8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi: 26.04.2018 r.

9. Prace należy przesłać na adres:

ul. Zygmunta Starego 4

21-500 Biała Podlaska

10. Ogłoszenie wyników nastąpi: 30.04.2018 r.

11. Prace oceniać będzie komisja powołana przez organizatora.

12. Kryteria oceny:

- wkład dziecka w tworzenie bajki,

- zachowanie dziecięcego stylu – prosimy o dosłowne cytowanie
  wypowiedzi dzieci,

- pomysłowość oraz zgodność ilustracji z treścią bajki.

Dodatkowe informacje:

1. Przewidziane sąnagrody główne dla każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia.
  2. Wyniki konkursu wraz z nazwiskami laureatów opublikowane będą na stronie placówki i na stronie www.blizejprzedszkola.pl
  3. Dostarczone prace przechodzą na własność organizatora. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób.
  4. Organizator nie odpowiada za zniszczenia powstałe w czasie transportu, dlatego prosimy o właściwe zabezpieczenie prac.
  5. Nagrody, dyplomy i podziękowania nagrodzonym zostaną przesłane pocztą.
  6. Nauczyciele pragnący otrzymać podziękowanie za przygotowanie dzieci do konkursu proszeni są o podanie adresu e – mail. Przedszkole będące organizatorem konkursu nie bierze w nim udziału.
  7. Dodatkowe informacje na temat konkursu dostępne są pod numerami telefonów:

Edyta Pawlukiewicz: 502056136

Ewa Marczuk: 513355770

„Nic się nie zdarza, jeśli nie jest najpierw marzeniem”

Carl  Sandburg

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy:

mgr Edyta Pawlukiewicz,