"Bądź dobry jak chleb" - ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny

Konkurs dodał(a) Katarzyna Kobusińska

Rozpocznij przygodę z dziecięcą wyobraźnią, a zobaczysz jak piękny jest świat!

Zaproście dzieci do wymyślenia własnej oryginalnej opowieści, której autorem będzie cała grupa.
Każda spisana bajka powinna być wzbogacona ilustracjami wykonanymi przez dzieci co będzie podnosiło wartość i ocenę całego dzieła. Opowieść może mieć formę bajki, komiksu, wiersza. Dowolność formy literackiej.

1. Nazwa konkursu: „Bądź dobry jak chleb” – ogólnopolski konkurs literacko - plastyczny

2. Organizator konkursu:

Przedszkole Miejskie nr 31 w Olsztynie
ul. Wańkowicza 4
tel. (fax) 89 522 81 20

Partnerzy: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie, OdNowa Młodzi, Herbaciarnia ZEN i sklep Herbaty Świata, Herbaciarnia Olsztyńska,

Patronat medialny: Radio Plus

Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Kobusińska k.kobusinskapm31@wp.pl, Tel. 895428120

3. Cele konkursu:

• rozwijanie uzdolnień i zainteresowań literackich i plastycznych dzieci,
  • upowszechnianie kultury żywego słowa,
  • rozwój wyobraźni, postaw twórczych, pobudzenie naturalnej ekspresji,
  • rozwój wrażliwości artystycznej i literackiej,
  • rozwijanie postaw szacunku i tolerancji wobec osób wykluczonych społecznie,
  • budowanie systemy wartości i rozwijanie empatii wobec ubogich,
  • obdarzanie uwagą osób zaniedbanych, szykanowanych i zauważanie ich praw.

4. Czas nadsyłania prac: do 18.03.2018 r.

5. Konkurs  skierowany jest do grup przedszkolnych i przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:

A) 3/4- latki                                                                       B) 5/6 latki

6. Warunki uczestnictwa:

- w konkursie biorą udział tylko prace grupowe dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

- zadaniem grupy jest przygotowanie opowieści (bajka, komiks, wiersz itp.) poruszającej jakiś problem wykluczenia społecznego lub postawy szacunku, tolerancji, miłości wobec szeroko pojętego „Innego”. Opowieści mogą być zilustrowane.

7. Praca powinna mieć formę papierową. Prace nie podlegają zwrotowi.

8. Bajki te powinny być przygotowane samodzielnie przez przedszkolaki i nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane.

9. Nadesłanych prac nie zwracamy.

10. Prace należy wysyłać na adres:

Przedszkole Miejskie nr 31 w Olsztynie

ul. Wańkowicza 4

tel. (fax) 89 522 81 20

z dopiskiem KONKURS

11. Prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę. Liczy się data stempla pocztowego.

12. Każdy dostarczony materiał musi zawierać:

a) Tytuł opowieści
b) Metryczkę: Nazwa grupy przedszkolnej, kategoria wiekowa, nazwa i adres przedszkola, imię i nazwisko opiekuna artystycznego i numer kontaktowy oraz zgodę na publikację.

13. Prace nie podpisane w powyższy sposób nie będą brane pod uwagę.

14. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację. Nadesłanie prac na konkurs stanowi jednocześnie deklarację, że osoba nadsyłająca pracę wyraża zgodę na zamieszczenie pracy na profilu Organizatora Konkursu oraz na jej publikowanie dla celów reklamowych Konkursu, przyjmuje warunki regulaminu Konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. Z 2002 nr 101 poz.926).

15. Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo publikowania, reprodukowania prac konkursowych i wykorzystywania na własne potrzeby bez wypłacania honorarium autorskiego.

16. Przebieg konkursu:
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 03.04.2018 r.

17. Laureaci I, II i III miejsca zostaną powiadomieni o wynikach poprzez organizatorów . Nagrody zostaną wręczone osobiście lub przesłane pocztą.

18. Każda z grup otrzyma dyplom - podziękowanie za udział w konkursie.

19. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.

20. Kryteria oceny:

Prezentowane prace będą przez jury oceniane według następujących kryteriów:

• ogólne wrażenie artystyczne,
  • kultura słowa i piękno obrazu
  • oryginalność prezentowanego utworu,
  • kompozycja i staranność,
  • samodzielność,
  • poruszany problem społeczny.

21. Uwagi końcowe: Organizator konkursu zastrzega sobie prawo zmiany zasad lub przedłużenia trwania konkursu jak również zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu w razie przyczyn niezależnych od organizatora.

Termin: 2018-03-20
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski