Ogólnopolski konkurs na scenariusz zajęć

Konkurs dodał(a) Katarzyna Kobusińska

Ogólnopolski konkurs dla nauczycieli edukacji przedszkolnej na scenariusz zajęć przedszkolnych z edukacji zrównoważonego rozwoju

Zadaniem konkursu jest przygotowanie scenariusza zajęć przedszkolnych z edukacji zrównoważonego rozwoju, który będzie poruszał treści związane z obszarem „społeczeństwo” - problem bezdomności i szeroko rozumianego ubóstwa, marginalizacji osób ubogich i bezdomnych, łamanie stereotypowego postrzegania osób ubogich.

Cele konkursu:

- promowanie edukacji zrównoważonego rozwoju,

- zachęcanie nauczycieli do przygotowania własnych scenariuszy,

- wykorzystanie metod aktywizujących w edukacji przedszkolnej,

- poruszanie z dziećmi tematów dotyczących społeczeństwa,

- uwrażliwienie na krzywdę i nietolerancję wobec innych.

1. Forma konkursu – indywidualna.

2. Przedmiot konkursu – 1 scenariusz zajęć, przesłany w formie elektronicznej na adres mailowy:

k.kobusinskapm31@wp.pl

3. Biorąc udział w konkursie uczestnik oświadcza, że jest jedynym autorem nadesłanego scenariusza i nie narusza praw osób trzecich, w szczególności ich majątkowych i osobistych praw autorskich.

4. Zgłoszony scenariusz musi spełniać następujące kryteria:

- zgłaszający jest jego autorem (strona tytułowa: imię i nazwisko, telefon kontaktowy, adres mail),

- zawiera następujące elementy: temat, adresowana grupa wiekowa, cele, metody i techniki, przebieg lekcji, środki dydaktyczne i bibliografia, załączniki,

- powinien ukazywać problem określony w celach i przedmiocie konkursu,

- poprawność metodyczna i merytoryczna,

- dołączone dodatkowe materiały opracowane przez autora scenariusza np. karty pracy, plansze itp.

1. Kryteria oceny:

- poprawność merytoryczna i metodyczna,

- aktywizacja uczniów podczas zajęć,

- atrakcyjność zajęć i innowacyjność w doborze środków i metod,

- dostosowanie scenariusza do adresata,

- forma przekazywanych treści.

1. Termin nadsyłania prac (w formie cyfrowej, liczy się data maila) – 11.03.2018 r.

2. Ogłoszenie wyników:

- 03.04.2018 r.

- nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy zostaną powiadomieni o zwycięstwie indywidualnie drogą mailową lub telefoniczną,

- zwycięzcy otrzymają od organizatora nagrody rzeczowe i dyplomy.

1. Prawo do scenariuszy:

Biorąc udział w konkursie uczestnicy:

- nie roszczą sobie żadnych praw materialnych do nadesłanych scenariuszy,

- wyrażają zgodę na dokonywanie przez organizatora ewentualnych modyfikacji nadesłanych scenariuszy oraz zawartych w nich utworów z poszanowaniem ich oryginalnej formy,

- wyrażają zgodę na publiczne udostępnianie scenariuszy z pełną ich zawartością zgodnie z potrzebami organizatora,

- zezwalają organizatorowi na rozporządzanie i korzystanie z scenariuszy i przenoszą na organizatora prawo zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich do nich

1. Dane zdobywców nagród i wyróżnień (imię, nazwisko, miejsce pracy, informacje o zajętym miejscu) zostaną opublikowane zgodnie z potrzebami organizatora. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki podania błędnych danych osobowych przez uczestników.

2. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo zmiany zasad lub przedłużenia trwania konkursu jak również zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu w razie przyczyn niezależnych od organizatora.

3. Nadesłanie prac wiąże się z wyraża zgodą na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. Z 2002 nr 101 poz.926).

Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Kobusińska k.kobusinskapm31@wp.pl, Tel. 895428120.

Termin: 2018-03-11
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski