Ogólnopolski konkurs "Jesień, zima i wiosna w naszym kąciku przyrody"

Konkurs dodał(a) Dorota Szewczyk-Janczak

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 12 W CZĘSTOCHOWIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Przyrodniczo – Fotograficznym:

„Jesień, zima i wiosna w naszym kąciku przyrody”

CELE KONKURSU:

• Budzenie zainteresowania przyrodą i krajobrazem wokół nas;
  • Tworzenie ciekawych kącików przyrody przez 3 pory roku: jesień, zimę i wiosnę;
  • Rozwijanie umiejętności fotograficznych jako sposobu wyrażania się przez sztukę.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i nauczycieli.

2. Prace konkursowe należy wykonać w formie albumu.

3. Album powinien zawierać zdjęcia przedstawiające kąciki przyrody w trzech porach roku: jesienią, zimą i wiosną w dowolnym formacie.

4. Technika wykonania albumu dowolna, format albumu-  rozmiar A3.

5. Jedna praca może zawierać dowolną ilość zdjęć.

6. Ilość prac z jednej placówki: maksymalnie 2.

7. Każda praca powinna zawierać metryczkę: nazwę, adres przedszkola, numer telefonu, e-mail oraz imię i nazwisko opiekuna.

8. Ostateczny termin nadsyłania prac: 31.05.2018 r. (liczy się data stempla pocztowego).

9. Prace należy przesyłać na adres:

ul. Broniewskiego 18

42-200 Częstochowa

z dopiskiem „Konkurs przyrodniczo-fotograficzny”

Dodatkowe infromacje:

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniach: od 4.06. do 12.06. 2018 r.

2. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie podlegają zwrotowi. Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z przyjęciem przez uczestników konkursu wszystkich warunków regulaminu.

3. Z grona uczestników zostaną wyłonieni laureaci (I, II, III miejsce oraz jedno wyróżnienie), którzy dostaną nagrody oraz dyplomy, które zostaną wysłane pocztą.

4. Zwycięzcy konkursu o wynikach zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

5. Informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu: (34) 325 40 67 (Dorota  Szewczyk-Janczak i Katarzyna Kostarczyk).

6. Ogłoszenie wyników 15.06.2018 r. na stronie internetowej przedszkola.

7. Jeśli na fotografii znajduje się wizerunek człowieka, uczestnik przesyłając fotografię zapewnia, że osoba, której wizerunek znajduje się na fotografii wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację tego wizerunku.

8. Nadesłane prace będą oceniane przez Jury konkursowe, powołane przez organizatora.

Kryteria oceny prac:

- zgodność  tematyki pracy z hasłem przewodnim konkursu

- wygląd estetyczny albumu

- pomysłowość i oryginalność

- nowatorski pomysł ujęcia tematu

- walory artystyczne, estetyka i jakość fotografii

Decyzja Jury o przyznaniu nagrody jest ostateczna i nie przysługuje od niej prawo odwołania.

Nauczycieli chcących otrzymać potwierdzenie uczestnictwa w konkursie prosimy o przesłanie zaadresowanej koperty zwrotnej z naklejonym znaczkiem pocztowym.

Serdecznie zapraszamy.

Termin: 2018-05-31