Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Żabi król


Film dodał(a) Barbara Pawlak
ponad 3 lat temu, wyświetleń 1233


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z grupy 6 latków 0A ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze Górnej poznały bajkę pt. „Żabi król” braci Grimm. Pewnego królewna bawiła się przy studni swoją złotą kulą. Niestety podczas zabawy kula wylądowała w studni. Dziewczynka była zrozpaczona. Nagle ze studni wyłoniła się żaba, która miała dla niej ciekawą propozycję. W zamian za wydostanie kuli, księżniczka miała zostać jej przyjaciółką. Dziewczynka zgodziła się, lecz nie zamierzała dotrzymać obietnicy, w związku z czym, gdy tylko żaba podała jej kulę uciekła zapominając o niej. Następnego dnia do drzwi pałacu zapukała żaba. Przestraszona księżniczka natychmiast opowiedziała o wszystkim swemu tacie. Król stwierdził, że skoro przyrzekła, to musi wywiązać się z danej obietnicy. Księżniczka nakarmiła żabę, a potem zaniosła ją do swego pokoju. Żaba chciała położyć się w łóżku, ale tą prośbą rozgniewała królewnę, która rzuciła nią o ścianę. Nagle żaba przemieniła się w pięknego królewicza, który został jej mężem. Historia ta uczy przede wszystkim tego, iż nie należy łamać danych obietnic. Nie wolno również kimś gardzić. Po wysłuchaniu bajki dzieci narysowały żabiego króla.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Barbara PawlakWyślij wiadomość
do Barbara Pawlak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Barbara Pawlak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka