Wygrane konkursy w grupie Smerfy

Film dodał(a) Jolka Storzyńska

Jednym z głównych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 są działania wychowawcze szkoły – wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych oraz kształtowanie kompetencji kluczowych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Podejmując wyzwanie Ogólnopolskiego programu edukacyjnego  Uczymy dzieci programować, staramy się popularyzować i promować naukę programowania, kodowania wśród najmłodszych dzieci, rozwijać ich kreatywność, logiczne, algorytmiczne myślenie, pracę w zespołach, a także  przyjmować  zadaniowe podejście do stawianych problemów.

W daltońskim Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie grupa Smerfy wzięła  udział w  Międzynarodowym konkursie Europe Code Week.   Przygotowała około 40 wydarzeń offline i online, przyczyniając się również do zajęcia I miejsca  w  Polsce w Code Week 2020. Wcześniej uczestniczyła w wyzwaniu – konkursie „Cała Polska programuje”, bezpiecznie wprowadzając przedszkolaków w świat cyfrowy, wybierając ciekawe, formy aktywności, zaczynając od zabawy z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK ogłosiło konkurs ósmej edycji „1000 pierwszych inicjatyw on-line”. Smerfy podjęły kolejny raz wyzwanie konkursowe i zostały jego laureatami. Nagrodą była mini mata edukacyjna do programowania z zestawem zadań.

Ambasadorowie Anna Świć i Rafał Mitkowski przyznali Smerfom za zgłoszenie 10 wydarzeń  w konkursie Cała Polska Programuje nagrody gwarantowane: 3 godzinny webinar Premium  Kodowanie na dywanie - Kształtujemy Kompetencje Kluczowe oraz za kolejne zgłoszone 10 wydarzeń 8 godzinny kurs Kształtowanie Kompetencji Kluczowych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Przedszkolacy podejmowały zadania dobrowolnie, bez przymusu i z przyjemnością. Wszystkie zabawy  przebiegały w atmosferze życzliwości i ogromnego wsparcia ze strony nauczycielek. Małe dzieci rozwijają swoją  pasję  do programowania.

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

List od Pana Ministra Cyfryzacji:

Warszawa, 7 grudnia 2020 r.
Szanowna Pani,
serdecznie dziękuję za udział i zaangażowanie w tegorocznym Europejskim Tygodniu Kodowania
- #CodeWeek2020. Bez Pani wsparcia i imponującej aktywności tegoroczny sukces
z pewnością nie byłby możliwy!
W tym roku Polska po raz pierwszy wywalczyła złoty medal Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Podczas #CodeWeek2020 na terenie naszego kraju odbyło się aż 20 505 wydarzeń, co oznacza,
że inicjatywy związane z programowaniem rozpoczynały się... co minutę! Nie tylko osiągnęliśmy
najlepszy wynik w Europie, ale także przebiliśmy nasz zeszłoroczny rekord – a to nie lada sukces.
Jest to też powód do wielkiej dumy, tym bardziej że tegoroczna edycja CodeWeek odbyła się
w okresie pełnym nowych wyzwań i wymagań związanych z pandemią. Pani niesłabnące
zaangażowanie pokazało, że dla Polaków nie ma rzeczy niemożliwych!
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie w organizację i wspieranie
Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce.
Bardzo nam zależało, aby Pani wyjątkowe wsparcie także wyjątkowo docenić. Proszę przyjąć ten
drobny upominek, który dołączyliśmy do listu. Mamy nadzieję, że każdego dnia będzie on Pani
przypominał o wielkim sukcesie, którego jest Pani częścią.
Już dziś liczymy także na spotkanie w przyszłym roku, podczas #CodeWeek2021, aby wspólnie
celebrować naukę programowania i kompetencji cyfrowych.
Europejski Tydzień Kodowania w 2021 roku odbędzie się w dniach 9-24 października.
Zachęcam Panią do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.gov.pl/koduj.
Znajdzie nas Pani również w mediach społecznościowych – na Facebooku
www.facebook.pl/codeweekpl oraz na Instagramie www.instagram.com/codeweekpl.
Na bieżąco dzielimy się tam wszystkimi informacjami dotyczącymi Europejskiego Tygodnia
Kodowania.
Do zobaczenia za rok!