Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Międzynarodowy fotograficzny konkurs „Piękni jak Polska”


Film dodał(a) Jolka Storzyńska
6 miesięcy temu, wyświetleń 149


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Ludmiła Fabiszewska, autorka Międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”, zorganizowała konkurs fotograficzny „Piękni jak Polska”. Do konkursu przystąpiły Smerfy z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie. Jednak z uwagi na czasy pandemii udało się zorganizować sesję zdjęciową z dwójką dzieci.  Razem z mamami czteroletnich Marceliny i Antoniego udaliśmy się z potrzebnymi rekwizytami na Ruiny Zamku Sędziwoja Pałuki. Plenerowe miejsce ubogaciliśmy rękodzielniczymi wytworami Małgorzaty Bołki oraz dodatkowymi ludowymi ozdobami, stwarzając w ten sposób klimat ówczesnego życia na zamku.

Dzieci wraz z nauczycielką Jolantą Storzyńską ubrały się w stroje pałuckie. Nadaliśmy tytuł naszej pracy: „Pałuczanie, piękni jak Polska”. Konkurs fotograficzny rozpatrywany był przez jurorów w trzech kategoriach: nauczyciel, dziecko, grupa. Kapituła konkursowa przyznała nam I miejsce w kategorii grupa.

Jesteśmy dumni, że tacy mali Pałuczanie mają świadomość, kim są, skąd pochodzą i gdzie mieszkają – mogli się o tym przekonać nie tylko na sesji zdjęciowej, ale podczas krótkiego odegrania scenki z życia „małych Pałuczan”.

 

Dziękujmy mamie Marcelinki i Antoniego za wszelką okazaną pomoc <3

https://youtu.be/AvAuV-xrOFY

https://youtu.be/z-Cg4mOTDhQ

 

Samorządowe daltońskie Przedszkole nr 2 w Szubinie

Komentarze

Wyślij wiadomość do Jolka Storzyńska