„Trzy małe świnki”

Film dodał(a) Barbara Pawlak

Z bajką przez świat. Trzy małe świnki, czyli dlaczego pracowitość się opłaca

Sześciolatki z grupy 0A w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze Górnej wysłuchały angielskiej bajki pt. „Trzy małe świnki”, której autorami są Jakub i Wilhelmm Grimm. Trzy małe świnki były rodzeństwem, które przemierzały świat, szukając miejsca do zbudowania domu. W końcu znalazły dla siebie odpowiednie miejsce. Każda postanowiła zbudować dom dla siebie. Dwóm z nich nie chciało się solidnie wykonać pracy. Jedna zbudowała dom ze słomy, druga z drewna, a trzecia najbardziej pracowita świnka z cegieł. Kiedy domy były gotowe, w okolicy pojawił się zły wilk, który chciał zjeść świnki. Jedna schroniła się w domku ze słomy, jednak wilk bez trudu go zniszczył. Świnka uciekła do siostry. Obie schroniły się w drugim domku, który wilk także zniszczył. Obie świnki uciekły do trzeciej świnki i wszystkie trzy schroniły się w jej domku ceglanym, którego wilk nie dał rady zniszczyć. Od tej pory świnki zamieszkały wspólnie w domku z cegieł. Dzieci dowiedziały się, że pilna, wytrwała praca jest konieczna, by osiągnąć sukces.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Barbara Pawlak

do Barbara Pawlak