Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

„Trzy małe świnki”


Film dodał(a) Barbara Pawlak
ponad 4 lat temu, wyświetleń 1322


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Z bajką przez świat. Trzy małe świnki, czyli dlaczego pracowitość się opłaca

Sześciolatki z grupy 0A w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze Górnej wysłuchały angielskiej bajki pt. „Trzy małe świnki”, której autorami są Jakub i Wilhelmm Grimm. Trzy małe świnki były rodzeństwem, które przemierzały świat, szukając miejsca do zbudowania domu. W końcu znalazły dla siebie odpowiednie miejsce. Każda postanowiła zbudować dom dla siebie. Dwóm z nich nie chciało się solidnie wykonać pracy. Jedna zbudowała dom ze słomy, druga z drewna, a trzecia najbardziej pracowita świnka z cegieł. Kiedy domy były gotowe, w okolicy pojawił się zły wilk, który chciał zjeść świnki. Jedna schroniła się w domku ze słomy, jednak wilk bez trudu go zniszczył. Świnka uciekła do siostry. Obie schroniły się w drugim domku, który wilk także zniszczył. Obie świnki uciekły do trzeciej świnki i wszystkie trzy schroniły się w jej domku ceglanym, którego wilk nie dał rady zniszczyć. Od tej pory świnki zamieszkały wspólnie w domku z cegieł. Dzieci dowiedziały się, że pilna, wytrwała praca jest konieczna, by osiągnąć sukces.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Barbara PawlakWyślij wiadomość
do Barbara Pawlak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Barbara Pawlak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka