Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzieci uczą rodziców nowoczesnej technologii


Film dodał(a) Jolka Storzyńska 3 miesiące temu, wyświetleń 126


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci do swojej grupy zaprosiły rodziców, aby nauczyć ich programowania, kodowania, korzystania z gier komputerowych Kids Smart oraz odczytywania puzzli AR, układania Sudoku z kolorowych kubeczków na macie edukacyjnej. 
Na początku  przywitały rodziców piosenką Daltonką. Następnie podzieliły się na grupy, wybrały liderów i przystąpiły do wykonywania poszczególnych zadań: kodowanie drogi dla ozobota, kolorowanie karty z kodem AR, układanie puzzli AR i puzzli dla ozobota, sudoku na macie edukacyjnej z gotowymi kartonikami, a także z kolorowymi kubeczkami oraz zabawa przy komputerze Kids Smart.
Rodzice chętnie podjęli temat eksperymentu z nowym sprzętem i programowaniem. Zarówno dzieci jak i rodzice rozwijali w sobie poczucie sprawstwa, ciekawości, odpowiedzialności i umiejętności odpowiedniego wykorzystywania czasu podczas zabawy.
Na zakończenie uczestnicy dokonali refleksji z odbytych zajęć programowania. Wszystkim podobała się aktywność, wielozmysłowość oraz dowolność wyboru zadania, a także wspólna integracja.
Nowoczesna technologia pozwoliła uczestniczącym w zajęciach rodzicom na połączenie nauki z zabawą z uwzględnieniem wszechstronnego rozwijania różnorodnych umiejętności i zainteresowań dzieci.

Jolanta Storzyńska

Komentarze
Wyślij wiadomość do Jolka Storzyńska