Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzieci uczą rodziców nowoczesnej technologii


Film dodał(a) Jolka Storzyńska
10 miesięcy temu, wyświetleń 314


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci do swojej grupy zaprosiły rodziców, aby nauczyć ich programowania, kodowania, korzystania z gier komputerowych Kids Smart oraz odczytywania puzzli AR, układania Sudoku z kolorowych kubeczków na macie edukacyjnej. 
Na początku  przywitały rodziców piosenką Daltonką. Następnie podzieliły się na grupy, wybrały liderów i przystąpiły do wykonywania poszczególnych zadań: kodowanie drogi dla ozobota, kolorowanie karty z kodem AR, układanie puzzli AR i puzzli dla ozobota, sudoku na macie edukacyjnej z gotowymi kartonikami, a także z kolorowymi kubeczkami oraz zabawa przy komputerze Kids Smart.
Rodzice chętnie podjęli temat eksperymentu z nowym sprzętem i programowaniem. Zarówno dzieci jak i rodzice rozwijali w sobie poczucie sprawstwa, ciekawości, odpowiedzialności i umiejętności odpowiedniego wykorzystywania czasu podczas zabawy.
Na zakończenie uczestnicy dokonali refleksji z odbytych zajęć programowania. Wszystkim podobała się aktywność, wielozmysłowość oraz dowolność wyboru zadania, a także wspólna integracja.
Nowoczesna technologia pozwoliła uczestniczącym w zajęciach rodzicom na połączenie nauki z zabawą z uwzględnieniem wszechstronnego rozwijania różnorodnych umiejętności i zainteresowań dzieci.

Jolanta Storzyńska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Jolka Storzyńska