Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Programowanie, kodowanie w ramach #Uczymydzieciprogramować


Film dodał(a) Jolka Storzyńska
rok temu, wyświetleń 321


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie już kolejny raz chętnie podjęły udział w konkursie dotyczącym projektu ogólnopolskiego  "Dzielmy się radością programowania...majowe wyzwanie Uczymy Dzieci Programować". Jedno z zadań dotyczy planowania, wymyślania strategii spotkania z rodzicami podczas Dnia Mamy i Taty. 

Dzieci, pracując w zespole, dokonały wyboru lidera. Zaprojektowały i zaplanowały na dużym arkuszu papieru zaproszenie w formie przedstawionego naszego przedszkola z fotografiami grupy Promyczków. Ustalono na jednym ogólnym zaproszeniu, że na uroczystość przygotujemy upominki, ciasteczka oraz sprawimy rodzicom ciekawe atrakcje w przedszkolu - wszystko wykonane techniką collage’u. Obszar przedszkola zaznaczono czarną drogą z odpowiednio zaprogramowanymi kodami dla ozobota - małego robota, który pokazuje drogę różnych przewidzianych atrakcji. Bogata dziecięca kreatywność myślenia, współpraca, wzajemne pozytywne relacje, zadania przydzielane przez lidera: kto co ma wykonać, sprawiła dzieciom ogromną satysfakcję. Refleksją zadania było wyrażenie bardzo pozytywnych emocji z tytułu ciekawej pracy połączonej z kodowaniem, planowaniem i programowaniem.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Jolka Storzyńska