LITTLE ANT GOES TO LONDON W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 11 W PABIANICACH

Film dodał(a) Agnieszka Baśko

Zajęcia edukacyjne o londyńskich przygodach zostały przeprowadzone w dniach 25.10. – 27.10.2016 r. we wszystkich grupach wiekowych przez lektora panią Edytę Bentyn. Przedszkolaki wyruszyły w podróż samolotem do Wielkiej Brytanii, podczas której poznawały historię, atrakcje, zabytki oraz zwyczaje stolicy tego niezwykłego kraju – Londynu. Na dłuższą chwilę zatrzymały się przy gmachu parlamentu brytyjskiego, gdzie podziwiały symbol Wielkiej Brytanii, jakim jest Big Ben. Następnie udały się na przejażdżkę najpopularniejszą atrakcją Londynu – London Eye, skąd mogły podziwiać panoramę całego miasta. Kolejnym punktem zwiedzania była wizyta w Buckingham Palace, gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z Królową Elżbietę II i całą rodziną królewską oraz zobaczyć zmianę warty straży królewskiej. W trakcie przerwy w zwiedzaniu przedszkolaki zostały zaproszone na filiżankę angielskiej herbatki oraz poznały rymowankę związaną z tym zwyczajem. Ostatnim punktem zwiedzania na mapie naszych przygód był London Bridge, gdzie śpiewały piosenkę „London Bridge is Falling Down” oraz bawiły się w przechodzenie przez most. Na zakończenie dzieci pożegnały się z Londynem i samolotem powróciły do Polski. Podczas realizacji projektu dzieci aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach, przejawiały zainteresowanie i świetnie się bawiły. Na pamiątkę niezapomnianej przygody wszystkie grupy otrzymały dyplomy.

Little Ant Goes to London

Przedszkolaki wraz z Małą Mrówką poznały wybrane zabytki Londynu, postaci będące symbolami Anglii oraz wybrane aspekty kultury Wielkiej Brytanii.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko