"Little ant goes to London" Samorządowe Przedszkole nr 79 "Skrzaty"

Film dodał(a) Justyna Skrzyniarz

11 października Grupa SKRZATÓW wyruszyła w podróż z Little Ant do samej stolicy Wielkiej Brytanii, czyli Londynu. Wraz z małą mrówką polecieliśmy samolotem. Tego dnia wiał silny wiatr, więc podróż nie była łatwa, ale wszystkim udało się bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Zwiedzanie Londynu zaczęliśmy od London Eye – czyli największego koła obserwacyjnego na świecie. Wspólnie wsiedliśmy do koła i odbyliśmy niezapomnianą podróż. Pod Parlament Brytyjski pojechaliśmy autobusem do znanej nam piosenki „ Wheels on the bus”, aby z bliska zobaczyć jedną z najsłynniejszych wież, czyli Big Ben - i od dziś już wiemy, że Big Ben to imię dzwonu znajdującego się w wieży. Na pamiątkę każdy z nas z gotowych figur wykleił swoją wieżę, a gdy na zegarze wybiła godzina 17 wszyscy degustowaliśmy pyszną Londyńską herbatkę. Wzmocnieni orzeźwiającym napojem wyruszyliśmy w dalszą drogę. Naszym kolejnym celem podróży był Buckingham Palace - czyli najstarsza rezydencja Brytyjskich Władców. W tym miejscu mieliśmy okazje zobaczyć rodzinę królewską i samą Królową Elżbietę II. Od dziś już nie musimy się martwić o bezpieczeństwo Królowej, bo wiemy, że wejścia do pałacu pilnują Gwardziści i przekonaliśmy się, że ich praca wcale nie jest taka łatwa. Sami próbowaliśmy stać na baczność i już wiemy, że jest to bardzo męczące. Ostatnim miejscem, które zobaczyliśmy był London Bridge - most na Tamizie. Poznaliśmy piosenkę „London Bridge is Falling Down” - po oglądnięciu, krótkiego animowanego teledysku tej piosenki, już wiemy, dlaczego most był ciągle remontowany. Każdy z nas mógł przejść przez bardzo długi most. Po wyczerpującej podróży wróciliśmy do Polski i każdy z nas obok wieży Big Bena namalował to, co najbardziej podobało mu się w Londynie.

Little Ant Goes to London

Przedszkolaki wraz z Małą Mrówką poznały wybrane zabytki Londynu, postaci będące symbolami Anglii oraz wybrane aspekty kultury Wielkiej Brytanii.

od Justyna Skrzyniarz

do Justyna Skrzyniarz