Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bezpieczne wakacje w "Okrąglaczku"


Film dodał(a) Katarzyna Jakubczyk
ponad 8 lat temu, wyświetleń 1680


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach realizacji projektu "Bezpieczne wakacje" w Miejskim Przedszkolu nr 27 "Okrąglaczek" w Jeleniej Górze odbyło się wiele ciekawych spotkań i zajęć. Odwiedziliśmy Basen Kąpielowy MOS (wiemy, jak właściwie zachowywać się na basenie, czym zajmuje się ratownik oraz obejrzeliśmy pokaz ratowania tonącego człowieka), siedzibę GOPRu (wiemy, czym zajmuje się pracownik GOPR,  jak należy spakować plecak na wycieczkę w góry, jak wezwać pomoc w górach i jak właściwie się zachowywać na szlakach górskich), treserów Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego (wiemy, jak właściwie postępować z psem oraz znamy bezpieczne zachowania podczas spotkania z groźnym psem). W swoim przedszkolu gościliśmy pracownika WOPRu (wiemy, jak wezwać pomoc, co należy zrobić przed kąpielą w morzu czy jeziorze, jak właściwe zachowywać się nad wodą oraz jak wygląda sprzęt ratowniczy) Straży Miejskiej oraz Policji (wiemy, jak należy się przygotować na wycieczkę rowerową, jak bezpiecznie poruszać się rowerem w mieście i poza nim). W przedszkolu powstało miasteczko rowerowe gdzie każde dziecko mogło przyjść ze swoim rowerem i doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Już wiemy, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, podczas wycieczek rowerowych, wypraw góry  czy podczas spotkania z groźnym psem. Zwycięzcy konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” zaprezentowali nam krótkie scenki sytuacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Umiemy już prawidłowo wzywać pomoc oraz udzielać pierwszej pomocy podczas krwotoku z nosa, zadławienia czy złamania nogi. Wszystkie te sytuacje mogą spotkać każdego z nas podczas wakacji, wyprawy w góry, czy gry  w piłkę. Podsumowaniem zdobytej wiedzy był konkurs pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Dzieci otrzymały odznaki oraz dyplomy. Dodatkową atrakcją był udział w imprezie zorganizowanej przez służby mundurowe w Jeleniej Górze, gdzie dzieci mogły utrwalić zdobytą wiedzę. Po takiej ilości atrakcji nasze przedszkolaki na pewno bezpiecznie będą spędzać wakacje.

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna JakubczykWyślij wiadomość
do Katarzyna Jakubczyk

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Jakubczyk

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka