Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Projekt jarzębinkowego ogródka"


Film dodał(a) Katarzyna Świrta
10 miesięcy temu, wyświetleń 217


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jarzębinkowe przedszkolaki z Nowych Skalmierzyc doskonale się bawią zakładając piękny ogród wokół przedszkola. Wokół placówki powstały zakątki ogrodowe; wiosenny, ziołowo-warzywny, owocowy, łąka kwietna, letni taras kwiatowy i stołówka dla ptaków. Każdy z nich wpisuje się w realizację zadań i celów edukacji przyrodniczo-ekologicznej realizowanej w przedszkolu. Główne cele projektu to: budowanie więzi emocjonalnej dziecka z otaczającą go przyrodą, przybliżanie świata przyrody poprzez obserwację i badanie środowiska, kształtowanie postaw poszanowania przyrody oraz zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci w wieku przedszkolnym

Zakładane zakątki pozwoliły dzieciom poznać ciekawostki na temat roślin, owadów, ptaków, zorganizować zimową stołówkę dla naszych skrzydlatych przyjaciół. W kolorowych, pachnących zakątkach odbywają się ciekawe zajęcia dydaktyczne, warsztaty artystyczne, zabawy sensoryczne. Dzieci wykonują ozdobne kompozycje przyrodnicze, wianuszki, bukieciki, zielniki. Prowadzone działania i obserwacje zwiększyły świadomość ekologiczną dzieci i zaszczepiły w nich miłość do natury. Zdobyta wiedza pozwoliła poznać mechanizmy rządzące przyrodą, co w przyszłości przełoży się na proekologiczne zachowania na co dzień.  


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna ŚwirtaWyślij wiadomość
do Katarzyna Świrta

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Świrta

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka