Gorzowskie dzieci potrafią segregować śmieci

Wydarzenie dodał(a) Marzanna Joniec

W Przedszkolu Miejskim nr 7 im. „Bajkowy świat” dzieci potrafią segregować odpady. Nauczycielki zajmujące się w placówce edukacją ekologiczną organizują cyklicznie selektywne zbiórki odpadów. Z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży surowców wtórnych kupowane są nagrody dla uczestników konkursu „Sortowniczek”, a także doposażamy nasz przedszkolny ogród. Dzięki podejmowanym działaniom przedszkolaki, a wraz z nimi całe rodziny, świadomie troszczą się o środowisko naturalne. Nasze odpady są ponownie przetwarzane na produkty, materiały, a także wykorzystywane w pierwotnym celu. Nasze odpady wykorzystujemy tez podczas zajęć z dziećmi. Często tworzymy ze starego – coś nowego. Takie gospodarowanie surowcami wtórnymi przynosi niewymierne korzyści środowisku, jak i nam samym.

od Marzanna Joniec

do Marzanna Joniec