Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Kostrzynie nad Odrą na Komisariacie Policji
Poznajemy pracę policjanta
Wrzesień już prawie za nami. Był to miesiąc, w którym przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników wcale nie próżnowały. 5- i 6-latki odwiedziły policjantów miejscowego Komisariatu Policji.
Podczas wizyty, dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów. Zwiedziły dyżurkę, cele oraz miejsce, w którym policjanci zdejmują od podejrzanych odciski palców. Tam też osobiście doświadczały, w jaki sposób pobierane są odciski linii papilarnych dłoni – sposobem tradycyjnym i nowoczesnym. Dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się na drodze, podczas kontaktów z nieznajomymi i groźnymi zwierzętami, utrwaliły numery alarmowe do służb porządkowych. Na zakończenie miały możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu.
Jak co roku wizyta na Komisariacie, dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i niejeden przedszkolak zapytany: Kim będzie, gdy dorośnie? oczywiście odpowiada: Policjantem ;-)
Przedszkole Miejskie nr 2