Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Dzień Biedronki
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Już od najmłodszych lat dzieci w przedszkolu uczą się, co to znaczy dbać o przyrodę, w jaki sposób można chronić rośliny i zwierzęta, szczególnie te najmniejsze.
Nasze przedszkole położone jest bardzo blisko osiedlowego parku, który jest schronieniem wielu skrzydlatych zwierząt. Chodzimy tam, aby odetchnąć świeżym powietrzem, ale także obserwować ptaki i owady. Dzieci wyposażone w lupę, szukają w trawie owadów, patrzą na pracowite mrówki, żuki, chrząszcze itp. Szczególnie upodobały sobie biedronkę, bardzo lubią liczyć kropki, posługując się lupą.
Aby zachęcić dzieci do ochrony czerwonych owadów, zorganizowałyśmy Dzień Biedronki. Nasi wychowankowie przyszli tego dnia ubrani na czerwono, koniecznie z doklejonymi czarnymi kropkami. Dzieci rysowały i malowały biedronki, lepiły z plasteliny, rozwiązywały zagadki o biedronkach, śpiewały, a nawet układały krótkie rymowanki. Na koniec wszystkie nasze" Biedroneczki" bawiły się wesoło na Balu Biedronek.
Zobacz wszystkie wpisy
od Ewa Wójcik
Wyślij wiadomość
do Ewa Wójcik
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.