Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Mała Polska biega" w Katowicach


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 11 lat temu, wyświetleń 2762


Wpis został sprawdzony przez moderatora

No i pobiegliśmy….

Przedszkole to nie tylko miejsce spotkań, zabaw  nauki dzieci. To także miejsce przyjazne rodzicom, aktywizujące w wielu obszarach środowisko rodzinne i społeczne. Razem się bawimy, przeżywamy wzloty i upadki edukacyjne i wychowawcze, więc czemu by nie przekroczyć kolejnych granic? Pokazać że zdrowy tryb życia, przełamywanie własnych słabości i realizacja marzeń to nie mrzonki, ale droga możliwa do zrealizowania, i to w bardzo prostej formie - biegnąc. Nogi pracują, głowa wolna od trosk, serce bije we własnym, szybkim i pięknym rytmie, a wkoło tylko wiatr i zieleń… Rodzicom i dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 93 udało się pokazać, że nawet małe nogi zdolne są do wielkich rzeczy.
17 maja dzieciaki w wieku 3-6 lat stawiły się wraz z bliskimi na starcie I BIEGU „Mała Polska biega”, organizowanego w ramach akcji "Polska biega". Kilka instrukcji bezpieczeństwa, dobra rozgrzewka, gwizdek i nóżka za nóżką dzieci wraz z opiekunami pokonały dystans 2900 metrów – biegiem, truchtem, spacerkiem czy w ramionach najbliższych. Istotą nie była  technika biegu, ale radość z pokonania linii startu i mety. Gdy dzieci miały czas na odpoczynek po sporym wysiłku, dorośli pobiegli  na dystansie 4300m. Nikt nie liczył czasu, nie zapisywał pierwszych i kolejnych miejsc, najważniejsze było że dzieci dopingowały swoich bliskich wracających z biegu najgłośniej jak umiały, śpiewały i tańczyły. Większość osób biegnących w dzisiejszym biegu pokonała 2 dystanse. Porządku w lesie pilnowała obsługa biegu w osobach nauczycieli przedszkola, fotografa i „rowerowego”, który na dwóch kółkach nadzorował porządek i wspierał dobrym słowem biegnących. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom, wodę mineralną, a najliczniejsze rodziny, które stawiły się na biegu otrzymały książkę „Biegaj z nami”. Jednym słowem – było super! Rodzice pokazali dzieciom jak fantastyczną sprawą jest bieganie, ruch, wspólne spędzanie czasu, integracja środowisk. I że pomimo wszystko warto czasem przełamać swoje niemoce i po prostu uwolnić obie nogi… i umysł?. Na naszym biegu w ochojeckim lesie tupało 69 par stóp w różnym wieku i rozmiarach.   

Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!