Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Listy Dla Ziemi


Wydarzenie dodał(a) Paulina Dębiec ponad 6 lat temu, wyświetleń 1632


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

 

Przedszkole Samorządowe w Ujeździe w dniach 19 i 22 kwietnia czynnie uczestniczyło w I ogólnopolskiej akcji LISTY DLA ZIEMI zainicjowanej przez Fundację ARKA. Tematem przewodnim tej akcji jest pisanie listów przez dzieci , które skierowane są do dorosłych. W tym roku tematyka listów dotyczyła gospodarki odpadami i recyclingu. Docelowo ma być organizowana każdego roku, ale tematy i pomysły będą się zmieniać.

Akcja zapoczątkowana była już dwa tygodnie wcześniej konkursem plastycz­nym „ W jaki sposób my możemy pomóc Ziemi” , w którym wzięły udział dzieci z poszczególnych grup. Jury wybrało 5 prac dzieci które zajęły I miejsca oraz 5 prac dzieci które zostały wyróżnione.

W piątek sześciolatki z grupy p. Małgorzaty Czechowicz wystąpiły w przed­stawieniu pt. „ Co potrzeba naszej Ziemi”. Następnie Pani Dyrektor Emilia Małagowska wręczyła dyplomy i nagrody przyznane w konkursie plastycznym. Dzieci mogły sprawdzić swoje wiadomości na temat ekologii podczas konkur­sów przygotowanych przez swoje panie :

· układały więc puzzle o tematyce dotyczącej oszczędzania zasobów Ziemi

· Analizowały jakie produkty są zdrowe a jakich  unikać

· Rozwiązywały  krzyżówkę  hasło brzmiało— EKOLOGIA

· Odpowiadały na pytania z Quizu

· Porównywały na podstawie ilustracji które obrazki przedstawiają  sposo­by oszczędzania zasobów naszej planety

Wszystkie osoby które przyniosły w tym dniu puszki otrzymały kwiatka przy stoisku „ Kwiatek za surówce”.

Dzieci napisały także LIST DLA ZIEMI ( w przestrzeni) na dużym arkuszu , który prześlemy do Fundacji Arka. Otrzymały także wraz z ulotką wyjaśnia­jącą cel Akcji LISTY  przez Fundację na których w domu wspólnie z rodzica­mi i rodzeństwem napiszą swoje listy  oraz 3 deklaracje w jaki sposób w domu będą dbać o przyrodę . Po wyznaczeniu strażnika wszystkie Listy wrócą do przedszkola . Gdzie jury wybierze najładniejsze i najciekawsze i prześle na konkurs ogólnopolski LIST ROKU.

W poniedziałek odbył się przemarsz ulicami Ujazdu połączony z rozdawaniem ulotek o tej akcji oraz chętnym osobom wręczaliśmy Listy by mogli też wziąć udział w tej akcji. Odbył się także happening „ Kolejka po wodę” , w którym dzieci mogły odczuć co by się stało gdyby zabrakło wody pitnej.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Paulina Dębiec