Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Literki wyobraźni"


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2011


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach kampanii CPCD został zorganizowany konkurs literacki dla nauczycieli katowickich przedszkoli "Literki wyobraźni - czyli pisanie o czytaniu". Warunkiem udziału w konkursie było napisanie opowiadania lub bajki lub wiersza zachęcających do czytania przez młodszych i starszych czytelników, promujących pozytywne walory obcowania z słowem pisanym oraz rozbudzających wyobraźnię czytelników. 
Nauczyciele stanęli przed nielada wyzwaniem, jednakże dzielnie trzymali pióra swojej wyobraźni i przelali na papier potok zgrabnie dobranych słów. Wdzięczyły się one radośnie do jury konkursu, mrugając filuternie z białego arkusika "Czytaj mnie, czytaj!". Jury, uzbrojone w znajomość słów trudnych i pokrętnych, sztukę rymów białych i szaleńczo kolorowych, zalewając sie potem wyobraźni, po dniach i nocach spędzonych na recytowaniu, czytaniu i improwizowaniu oraz oczywiście po burzliwych negocjacjach, ustaliło następujące wyniki:


LAUREACI:

1. Sabina Tomczok - MP 87 "List Książki do dzieci"

2. Barbara Wilczak - MP59 "Kto polubi książeczki"

3. Ania Parczyk - MP 94 "Naukowe podejście, czyli o czytaniu - wierszem"

Wyróżnienia specjalne:

1. Iwona Krok MP 55 "Przyjaciele od serca"

2. Gabriela Skrzypczak MP99 "Czytaj i Ty"


Wszystki nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje, nagrody oraz dyplomy rozdane zostaną podczas konferencji CPCD Katowice "Literki Wyobrażni " w dn. 24.05.2013.


Jury Konkursu: Bożena Forma, Beata Staniczek, Dorota Kozioł- Żurawska

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!