Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ze sztuką o zdrowiu


Wydarzenie dodał(a) Beata Ambroży
ponad 7 lat temu, wyświetleń 1186


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

„Ze sztuką o zdrowiu – czyli jak przedszkolaki dbają o zdrowie”


„Ze sztuką o zdrowiu” – to hasło przedsięwzięcia zainicjowanego przez nauczycieli - Beatę Ambroży i Monikę Radko pracujących w  Przedszkolu Miejskim nr 50 w Sosnowcu.  Przedsięwzięcie ma na celu promowanie szeroko pojętego zdrowego stylu życia oraz integrację placówek posiadających bądź ubiegających się o Certyfikat „Śląskich Sieci Szkół Promujących Zdrowie”. W ramach projektu ogłoszony został ogólnopolski konkurs fotograficzny dla nauczycieli, plastyczny konkurs regionalny dla przedszkolaków w wieku 5-6 lat na plakat promujący zdrowy styl życia. W przedszkolu, które jest pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia zorganizowano również rodzinny konkurs plastyczny na wykonanie formy przestrzennej, która jednoznacznie będzie odzwierciedlała hasło przewodnie, jakim jest: „Chcę być zdrowy - żyję zdrowo, kolorowo”.
Prace wykonane przez dzieci z sosnowieckiego przedszkola można oglądać w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Warszawska 3/20) przejście podziemne do Dworca PKP. Wystawa trwać będzie do końca kwietnia br.

Kulminacyjnym wydarzeniem przedsięwzięcia „Ze sztuką o zdrowiu” była prezentacja programów artystycznych w wykonaniu sosnowieckich przedszkolaków. Przegląd odbył się 11 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury – Kazimierz Górniczy, który to był współorganizatorem przeglądu. Poprowadziły go nauczycielki Przedszkola Miejskiego nr 50 p. Aldona Pronobis, Monika Radko oraz Beata Ambroży. Na scenie zaprezentowało się sześć grup z sosnowieckich przedszkoli, spośród nich jury w składzie:

1.    Przewodniczący jury: Pan Jarosław Tyran –  aktor Teatru Zagłębia

2.    Pani Barbara Maroszek - Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu

3.    Pani Anna Targońska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Sosnowcu

4.    Pani Joanna Czerwińska – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 50 w Sosnowcu (organizator) wyłoniło laureatów.


Pierwsze miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 20 ze sztuką pt.: „Zdrowy Czerwony Kapturek". Przedstawienie przygotowała Pani Katarzyna Ramza.

Drugie miejsce – zasłużenie przypadło w udziale dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 55. Dzieci przedstawiły montaż słowno–muzyczny pt: "Tańczące warzywa”. Przedstawienie przygotowały Panie: Joanna Korzycka oraz Agnieszka Toroń–Śliwka.

Trzecie miejsce wywalczyły sobie dzieci z  Przedszkola Miejskiego nr 59 z przedstawieniem: „Gucio i Maja o czystość zadbają”. Przedstawienie przygotowały Panie: Marta Gajda, Violetta Markowska.

Zrealizowanie przedsięwzięcia na tak szeroką skalę nie udało by się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób – zarówno prywatnych, jak i firm. Organizator pozyskał wsparcie Urzędu Miasta, firmy Corrado Leporatti Poland oraz wielu indywidualnych osób, które chcą wspierać działania mające na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej wśród najmłodszych.

Jest to pierwszy taki przegląd twórczości dziecięcej o tematyce zdrowotnej organizowany przez naszą sosnowiecką placówkę. Mamy jednak nadzieje, że stanie się on cyklicznym wydarzeniem.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Beata Ambroży