Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Julian Tuwim i policjanci


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 11 lat temu, wyświetleń 2196


Wpis został sprawdzony przez moderatora

10 kwietnia, pomimo zwiastunów kiepskiej pogody, w stronę Szkoły Policji w Katowicach tłumnie zjeżdżali wychowankowie katowickich przedszkoli. Nie zamierzali oni bynajmniej wstąpić w szeregi służb mundurowych (chociaż zapewne niejeden bardzo o tym marzył…), ale wspólnie ze słuchaczami Szkoły wstąpić na ścieżkę słów i wyobraźni.

Szkoła Policji co roku organizuje w czerwcu Dzień Otwarty. Jest to bardzo duża impreza, goszcząca kilka tysięcy osób, pełna atrakcji, jednakże dla najmłodszych dzieci trochę za trudna w odbiorze i przytłaczająca. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom małych wychowanków, kierownictwo SP wyraziło zgodę na możliwość organizacji Małego Dnia Otwartego, w trakcie którego dzieci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z policjantem, policyjnym przyjacielem dzieci psem Sznupkiem oraz mogą zwiedzić teren Szkoły. Policjanci bardzo angażują się w kampanię CPCD i w tym roku spotkanie przebiegało pod hasłem „W świecie pana Tuwima”.  Prawie 500 dzieci słuchało wierszy Juliana Tuwima, często w ciekawych aranżacjach – z podziałem na głosy lub w wydaniu godnym bez mała Oskara za grę aktorską. Po omówieniu, swoje wrażenia najmłodsi mogli przelać na papier, rysując ilustracje do wysłuchanego utworu. Są one zaprezentowane w poszczególnych przedszkolach. Jednakże najważniejszą chwilą dla wszystkich było spotkanie ze Sznupkiem, którego można było wreszcie do woli przytulić i pogłaskać. Nie obyło się oczywiście bez prób ciągnięcia za ogon, czy pytań o rzucanie patykiem. Duże wrażenie zrobiło również miasteczko policyjne, które wygląda jak zwykła, miejska ulica.
Atrakcji i wrażeń było sporo, dzieci wracały uśmiechnięte, jednostka militarna przetrwała bez szwanku najazd małych obywateli. Dzieci zapoznały się z twórczością Tuwima, utrwalony został również pozytywny wizerunek funkcjonariusza, jako osoby przyjaznej i chętnej do pomocy w każdej chwili. Zaufanie to może przynieść korzyśc właśnie w trudnym momencie życia dziecka, gdzie nawiązanie kontaktu z policjantem może uratować czyjeś zdrowie lub życie. Z niecierpliwością czekamy na rok przyszły, z ciekawością myśląc, jakie to atrakcje mogą nas znowu spotkać!


Organizator akcji

Koordynator regionalny CPCD Dorota Kozioł-Żurawska

http://katowice.szkolapolicji.gov.pl/?p=13371

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!