Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkole z certyfikatem promującym zdrowie


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Pompa
ponad 8 lat temu, wyświetleń 1380


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Powody do dumy mają przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Poddębicach. Placówka uzyskała „Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego”.

Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński wręczył certyfikat przedstawicielom przedszkola podczas Wojewódzkiej Konferencji „Żywienie miarą naszego zdrowia”. Natomiast w siedzibie placówki odbyła się 20 marca 2013r. uroczystość podsumowująca działania przedszkola na rzecz zdrowia.

Przedszkole promujące zdrowie w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród dzieci, przekazuje wychowankom wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w dzieciach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukację propagującą zdrowie, włącza do działań prozdrowotnych zarówno dzieci, rodziców i społeczność lokalną.

Przedszkole bierze udział w konkursach prozdrowotnych, organizuje olimpiady sportowe, festyny propagujące aktywny wypoczynek, prowadzi profilaktykę antynikotynową, zapewnia badania w zakresie rozpoznawania wad postawy i podejmuje działania w zakresie higieny jamy ustnej dzieci.

Ponadto Przedszkole przystąpiło do projektu edukacyjnego KIK/34 w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej".

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Pompa