Zajączek wielkanocny z Przedszkola nr 8 dla dzieci z MOPS-u.

Wydarzenie dodał(a)

Zajączek w czasie Świąt Wielkanocnych kojarzy nam się z czymś miłym i przyjemnym; to on podobno spełnia życzenia tych najmłodszych i tych nieco starszych dzieci. Rodzice z przedszkola wraz ze swoimi dziećmi postanowili zrobić prezenty na święta dla tych dzieci, które w tym roku z różnych przyczyn życiowych mogą nie dostać żadnych prezentów. W naszym przedszkolu przeprowadziliśmy akcję zbierania zabawek oraz słodyczy dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Zebrane rzeczy przerosły nasze wyobrażenia, za co wielkie ukłony dla naszych darczyńców. To dzięki nim w wielu domach na wielu małych buziach pojawi się uśmiech. Dnia 27 marca z grupą VII wybraliśmy się do MOPS-u w Kołobrzegu. Wszystkich pracowników przywitaliśmy piosenkami oraz wierszykami naszego patrona Jana Brzechwy, co sprawiło wielkie poruszenie i radość naszą wizytą. Każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy wielkanocny zajączek podziękowań i uśmiechów ze strony pracowników socjalnych nie było końca. Dzięki życzliwości pracowników socjalnych mogliśmy poznać miejsce, do którego mogą przyjść ludzie znajdujący się w trudnej sytuacji. Dzieci dzięki tej wizycie mogły się przekonać, że w naszym mieście wielu ludzi potrzebuje pomocy oraz jak takim ludziom można pomóc. Pojawiła się nawet deklaracja od jednego dziecka, że w jednej z dwóch swoich skarbonek będzie zbierał pieniążki dla potrzebujących ludzi. Myślę, że jest to postawa godna naśladowania.

Daniel Miszke

od