Inscenizacja wiersza

Wydarzenie dodał(a) Beata Musielak

Święto wiosny przedszkolacy z Jabłonnej w gminie Rydzyna rozpoczęli od przywitania grupy przedszkolnej z Dąbcza i przejścia pochodem przez miejscowość Jabłonna. Następnie dzieci pożegnały Zimę paląc kukłę Marzanny wykonaną ze słomy i papieru. Wspólne zabawy pod hasłem „Żegnamy zimę – witamy wiosnę” odbyły się już w sali. Przedszkolacy zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Przyjście wiosny". Spotkanie zakończyło się wspólną wesołą zabawą.

"Przyjście Wiosny"
- Jan Brzechwa

Naplotkowała sosna
Że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
-Przyjedzie pewno furą…

Jeż się najeżył srodze:
-Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął :-Ja nie wierzę,
Przyjedzie na rowerze.

Kos gwizdnął: -Wiem coś o tym,
Przyleci samolotem.
-Skąd znowu –rzekła sroka-
Ja z niej nie spuszczam oka

I w zeszłym roku w maju
Widziałam ją w tramwaju.
Nieprawda!  Wiosna zwykle
Przyjeżdża motocyklem.

-A ja wam dowiodę,
Że właśnie samochodem.
-Nieprawda bo w karecie!
W karecie? Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
Że płynie właśnie łódką!

A wiosna przyszła pieszo .
Już kwiatki za nią spieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią – Witaj wiosno!!!

A Wiosna już troszeczkę chyba wychyla rąbek nosa, jest troszeczkę sloneczniej, ale cieplej nadal nie, czekamy na Ciebie Wiosenko!!!!!

Beata/Grażyna/Danuta/Jabłonna /Rydzyna/Dąbcze

od Beata Musielak