🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

V regionalny konkurs "Skawińskie zwyczaje wielkanocne"

Wydarzenie dodał(a) Magda Babiuch ponad 13 lat temu · 1801 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
V regionalny konkurs "Skawińskie zwyczaje wielkanocne"

W piątek (22.III) odbył się w naszym przedszkolu po raz piąty gminny konkurs regionalny, w tym roku myśl przewodnią stanowiły tradycje i zwyczaje wielkanocne dawnej Skawiny. Do konkursu przystąpiło sześć przedszkoli - Katolickie, z Borku Szlacheckiego oraz Przedszkola Nr 1,2,3 i 5 ze Skawiny wraz z opiekunami. W jury zasiadły w tym roku same panie - przedstawicielka Rady Rodziców p. Katarzyna Polek, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Katarzyna Woźniczka-Baran oraz przedstawicieka z Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie p. Aleksandra Pękala. W trakcie konkursu dzieci przypomniały sobie, co symbolizują poszczególne elementy święconki wielkanocnej, dowiedziały się co dawniej wkładano do koszyczka, bawiły się w tradycyjne ludowe zabawy wielkanocne. Przebrane w stroje Skawinianek p. Magda i p. Renia zaprosiły dzieci, które przywiozły gościom kogucika i przyniosły zielony gaik. Członkinie jury przeprowadziły konkurencje z pytaniami dotyczącymi naszego miasta - Skawiny, tradycji świątecznych i zagadek o tematyce wielkanocnej. Konkurs odbył się w miłej i wesołej atmosferze, a zakończyły go niespodzianki - wielkanocny zajączek przyniósł dla każdego dziecka ludową, pięknie ozdobioną drewnianą pisankę, kogucik świąteczne stroiki, a organizatorzy konkursu nagrody i dyplomy. Panie z jury za pomoc w prowadzeniu konkursu otrzymały od prowadzących Skawinianek pamiątkowe podziękowania i świąteczne stroiki. Podczas konkursu odwiedził nas niespodziewany gość - dyrektor Skawińskiego Muzeum Regionalnego, który zaprosił nas na świąteczną ekspozycję do muzeum. Konkurs zakończył poczęstunek, po którym wszyscy rozeszli się z uśmiechem i radością.

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Magda Babiuch

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera