Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Rok Tuwima w przedszkolu


Wydarzenie dodał(a) katarzyna maślanka
ponad 9 lat temu, wyświetleń 3274


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji w Miejskim Przedszkolu nr 39 w Katowicach podjęto działania w ramach PROJEKTU "Bohaterowie wierszy J.Tuwima". W szatni przedszkola została zorganizowana wystawka dla rodziców dotycząca życia i działalności J.Tuwima. Ogłoszono konkurs dla dzieci i rodziców - "Bohaterowie wierszy J.Tuwima - pacynka" oraz ogólnopolski konkurs plastyczny - "Bohaterowie wierszy J.Tuwima". W poszczególnych grupach dzieci podejmowały różne zadania: naprawiały swoje książki w kacikach książek, czytaliśmy i omawialiśmy wiersze "Lokomotywa", "Murzynek Bambo", "Rzepka" itp.; dzieci wykonywaly książeczki, dekoracje do wierszy oraz przygotowały przedstawienie do wierszy poety. W każdy poranek przed żniadaniem zaproszeni rodzice czytali dzieciom wiersze. W kolejny dzień projektu odbył się wielki bal -  Bal u Tuwima. W ostatnim dniu projektu do przedszkola zostały zaproszone pobliskie przedszkola na konkurs wiedzy o wierszach Juliana Tuwima.

Komentarze

Wyślij wiadomość do katarzyna maślanka
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz