Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Szpital Pluszowego Misia w Miejskim Przedszkolu nr 93


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 3090


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Wizyta Szpitala Pluszowego Misia

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „My się nie boimy, my się nauczymy jak bezpiecznie żyć. Doświadczanie przez działanie” odwiedzili nas studenci medycyny zrzeszeni w IFMSA – Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny. Tym razem pacjentami i słuchaczami naszych gości były nie tylko dzieci, ale również ich mali przyjaciele – pluszaki. Wspólnie wysłuchali pogadanki na temat przestrzegania higieny, bezpieczeństwa podczas wypadków, zdrowego stylu życia. Następnie wszystkie dzieci udały się wraz z swoimi przytulakami do lekarzy, którzy po przeprowadzeniu wywiadu na temat zdrowia misiów robili im  profesjonalne badania EEG, EKG, USG, zdjęcia rentgenowskie, badając, osłuchując. Maskotki dostały recepty, skierowania na badania i wyniki badań.
Spotkanie z osobami w białych kitlach, strzykawkami, różnorodną aparaturą medyczną pozwala na pokazanie dzieciom, że lekarz to osoba, która chce i może pomóc w razie choroby, że sprzęt medyczny to nie są straszne maszyny, ale coś co ułatwia leczenie i jest czasami niezbędne. Misie nie okazywały strachu podczas badań, chętnie współpracowały z lekarzami co znacznie ułatwiło diagnozę i leczenie ;), tak więc dzieci miały bardzo dobry przykład prawidłowego zachowania podczas pobytu u lekarza lub w szpitalu.
Realizacja projektu pozwala na „odczarowanie” zawodów lekarza, policjanta i strażaka. Dzieci powinny mieć pełne zaufanie, nie bać się kitla lub munduru, wiedzieć jak reagować w trudnych sytuacjach. Rodzice powinny aktywnie wspierać działania przedszkola i kreować pozytywny obraz lekarzy i służb mundurowych w umyśle dziecka. 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!