Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
"Tomcio Paluch"
Wpis został sprawdzony przez moderatora
20 lutego 5- i 6-latki wybrały się do kina "Kryterium", gdzie obejrzały spektakl "Tomcio Paluszek" w wykonaniu teatru Lalek "Tęcza" ze Słupska.
"Tomcio Paluch" to sztuka wykorzystująca klasyczne wątki baśniowe. W przedstawieniu, które miało charakter zabawy w teatr, żywy plan barwnie przeplatał się z lalkowymi bohaterami. Jak w każdej baśni, tak i tutaj pojawiał się problem dobra i zła oraz kary, jaka spotykała złoczyńcę. Dzielny Tomcio Paluch, który wspólnie z dziećmi przywracał Śpiącą Królewnę do życia, a następnie uratował ją z niewoli Zbója Madeja zyskał sympatię widowni. Po spektaklu przedszkolaki miały okazje uczestniczyć w lekcji teatralnej, podczas której dowiedziały się o różnych rodzajach kukiełek (marionetki, jawajskie, maski) oraz sposobie wprawiania ich w ruch.
Dorota Perkowska
Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Perkowska
Wyślij wiadomość
do Dorota Perkowska
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.