Konkurs "Kostrzyńskie Pompeje" Przedszkole nr 2 Kostrzyn nad Odrą

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Strof

Relacja z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego-technicznego dla dzieci i ich rodziców pt. „Kostrzyńskie Pompeje” organizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 2

W dniu 22 lutego 2013r. odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego-technicznego "Kostrzyńskie Pompeje” organizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 2.

Konkurs skierowany był dla wszystkich dzieci z przedszkola i ich rodzin. Wynikał z harmonogramu realizowanego w naszym Przedszkolu autorskiego programu „Stary Kostrzyn w oczach przedszkolaka”.

Celem konkursu było:

• kształtowanie więzi emocjonalnych i rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za własną „małą Ojczyznę”,
  • dostrzeganie i docenianie walorów historycznych, turystycznych, architektonicznych własnego miejsca zamieszkania,
  • dostarczanie radości i zadowolenia wynikających z procesu zdobywania wiedzy o swoim miejscu zamieszkania,
  • wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnego wykonywania prac, dostarczanie prawidłowych wzorców spędzania czasu wolnego.

Jury w składzie: p. Ryszard Skałba Dyrektor Muzeum Twierdzy w Kostrzynie, p. Marcela Hawliczek - przedstawiciel rodziców, oraz członkowie Grona Pedagogicznego naszego przedszkola, miało niemały kłopot by wybrać zwycięzców konkursu. Poziom wszystkich prac był niezwykle wysoki, widać w nich było włożony trud, wysiłek i całe serce - stąd też, komisja postanowiła nagrodzić wszystkich  uczestników konkursu zarówno dzieci jak i rodziców.

Wśród przygotowanych prac pojawiła się: makieta całego Starego Miasta, Brama Berlińska, Brama Chyżańska, Kościoł, ruiny kamienic, a nawet pomnik Jana z Kostrzyna wykonany z masy solnej.

Oto laureaci naszego konkursu :

Wiktoria i Kubuś Nowaccy

Nikoletka Hawliczek