Dzień Kota - świętuj z nami, witeradowskimi Przedszkolakami :)

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Nocoń

Wczoraj 15 lutego 2013 roku - w naszym Niepublicznym Przedszkolu w Witeradowie odbył się "Dzień Kota". Na obchody Dnia Kota zostały zaproszone dzieci z naszego przedszkola. Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotach, których słuchały podczas zabaw. Już od rana do przedszkola schodziły się dzieci wraz ze swymi pluszowymi kociakami. W drzwiach witała je Pani przebrana za kotka. Dzieci musiały przejść przez "Kocią bramę", aby dołączyć do pozostałych. Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i odśpiewaniu piosenki pt. „Dzień Kota” przyszedł czas na oglądanie prezentacji multimedialnej pt. "Koty kotki i kociaki" i kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć: picia mleka z kubeczka, zwijania kłębka wełny, wykonanie kotka techniką origami i malowanie go, rozwiązywania zagadek o kotach oraz śpiewania kocich piosenek, kocie tańce. Następnie dzieci odwiedził zaczarowany kotek Puszek, rozmawiał z dziećmi na temat kociego życia. W połowie uroczystości każde dziecko zamieniło się w prawdziwego kotka z uszkami i wąsikami, a to wszystko dzięki Puszkowi i czarom pani. Na koniec kociego dnia dzieci oglądnęły bajkę pt. „Przygody Kota Filemona”. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie z Kotami, dzięki któremu jeszcze bardziej je polubiły i z radością będą świętowały ich dzień za rok.
Każde dziecko tego dnia opuściło przedszkole z własnoręcznie wykonanym kotem i postanowieniem szanowania zwierząt, a w szczególności kotów.

Organizatorkami spotkania była: mgr Agnieszka Nocoń

od Agnieszka Nocoń